Zawody narciarskie przerwane przez aktywistów

W Gurgl, Austria, zawody narciarskie zostały zakłócone przez aktywistów klimatycznych, wywołując gniew zawodników.

Zawody narciarskie zostały zakłócone przez aktywistów klimatycznych
Zawody narciarskie zostały zakłócone przez aktywistów klimatycznych

Zawody narciarskie zostały zakłócone przez aktywistów klimatycznych

Ostatnie lata przyniosły wzrost aktywności klimatycznej i ekologicznej w miejscach publicznych, takich jak koncerty, wydarzenia polityczne czy zawody sportowe. Celem tych działań jest zwrócenie uwagi na problemy środowiskowe i konieczność działań na rzecz ochrony naszej planety. Aktywiści starają się przekazać swoje przesłanie w miejscach, które gwarantują szeroką widoczność i oddziaływanie na społeczeństwo. Jednym z takich incydentów był sobotni Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Gurgl, Austria. Podczas tego wydarzenia, zawody zostały przerwane przez grupę aktywistów klimatycznych, którzy w dramatyczny sposób postanowili zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny, zakłócając przebieg zawodów.

Podczas drugiej rundy zawodów, tuż po przekroczeniu linii mety przez Marco Schwarza, doszło do nieoczekiwanego incydentu.

1. miejsce w rankingu grudzień 2023 – STS

Legalny bukmacher STS zwycięzcą rankingu bukmacherów w miesiącu grudzień 2023. Sprawdź pełne zestawienie i wybierz dla siebie najlepszą stronę do obstawiania!

STS ranking bukmacherów

Zawody narciarskie zostały zakłócone przez aktywistów klimatycznych. Trzech aktywistów wtargnęło na trasę zjazdu, rozsypując czerwony proszek i prezentując transparenty z apelem o słuchanie Rady Klimatycznej. Ich działania spotkały się z ostrą reakcją ze strony zawodników, którzy byli zirytowani przerwą w zawodach. Szczególnie poruszony był Henrik Kristoffersen, norweski dwukrotny medalista olimpijski i mistrz świata w narciarstwie alpejskim.

Po tym, jak aktywiści zostali odsunięci, Kristoffersen skierował się w ich stronę z pięściami i słowami pełnymi gniewu, co wymagało interwencji osób znajdujących się w pobliżu. Bez tej interwencji, Kristoffersen mógłby podjąć bardziej drastyczne działania.

Zawody zostały wznowione po około 10 minutach przerwy, po interwencji policji i ochrony. W emocjonalnym wywiadzie dla norweskiego radia NRK Kristoffersen wyraził swoje oburzenie i brak szacunku dla aktywistów, nazywając ich zachowanie „obrzydliwym i nieodpowiedzialnym”. 

W Superbet bonus 3754 PLN

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce Superbet oferuje nowym graczom najwyższy bonus 3754 PLN. Bonus z kodem promocyjnym BETONLINE.

Superbet oceny graczy - czy to dobry bukmacher?

Co więcej, zarówno on, jak i Filip Zubcić, próbowali trafić aktywistów śnieżkami, co skomentowano w Eurosporcie jako wyraz głębokiej miłości Kristoffersena do tego sportu.

Dyrektor wyścigu FIS, Markus Waldner, wyraził zaskoczenie obecnością policji, która jednak nie zabezpieczyła odpowiednio miejsca zawodów. Ostatecznie sobotnie zawody wygrał Austriak Feller Manuel z czasem 1:47.23, a Kristoffersen zajął siódmą pozycję z wynikiem 1:48.43.


Czytaj także:


🏂 Kto wygrał zawody w Gurgl?

Feller Manuel z Austrii zwyciężył z czasem 1:47.23 w zawodach Pucharu Świata w Gurgl.

🌍 Jakie były cele aktywistów?

Zawody narciarskie zostały zakłócone przez aktywistów klimatycznych. Chcieli zwrócić uwagę na problemy klimatyczne, rozsypując czerwony proszek i wywieszając transparenty.

⏱️ Jak długo trwała przerwa?

Zawody zostały przerwane na około 10 minut po interwencji aktywistów, a następnie wznowione.


Chcesz być na czasie i dowiedzieć się pierwszy o sporcie, typach i bonusach bukmacherskich? Obserwuj nas w Google News 💻 – dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco!

5 / 5. Ocen: 32

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
20 dni temu

Ciekawy był wybór momentu protestu przez austriackich (?) „aktywistów”: po przejechaniu linii mety przez Marco Schwarza na czele było dwóch Austriaków. Protest spowodował, że zawody wstrzymano i kolejni zawodnicy marzli w budce startowej. Żaden z nich nie pojechał dobrze. Nie dziwię się, że Kristoffersen był tak zdenerwowany, bo ta niesportowa sytuacja uniemożliwiła jego rodakowi równą walkę o zwycięstwo w zawodach.

Back to top button

100 PLN w prezencie od bukmachera STS!

X
1
0
Dodaj swój komentarz.x