ZIO Pekin 2022: Zmiana w składzie chorążych reprezentacji Polski!

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, koronawirus nie oszczędza polskich olimpijczyków, którzy są w Chinach i szykują się do startów w najważniejszej imprezie czterolecia w sportach zimowych. Kilkoro z nich otrzymało pozytywne wynik testów i znalazło się w izolacji. W tym gronie znalazła się również Natalia Czerwonka. Łyżwiarka szybka miała stworzyć wraz ze Zbigniewem Bródką parę chorążych Olimpijskiej Reprezentacji Polski na ceremonii otwarcia XXIV ZIO Pekin 2022. Dziś wiemy już na pewno, że nie będzie to możliwe. Jej miejsce u boku naszego mistrza z Soczi zajmie piękna snowboardzistka.

ZIO Pekin 2022: Zmiana w składzie chorążych reprezentacji Polski!

Aleksandra Król chorążym reprezentacji Polski na ceremonii otwarcia

Natalia Czerwonka znalazła się w pierwszej grupie polskich olimpijczyków, którzy w związku z pozytywnymi testami testów na obecność koronawirusa musieli trafić do izolacji. Powrót do wioski olimpijskiej możliwy jest wówczas, kiedy zawodnik otrzyma dwa negatywne wyniki testów, dzień po dniu. Polska łyżwiarka niestety przegrała ten wyścig z czasem i nie zobaczymy jej podczas ceremonii otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, podczas których wraz ze Zbigniewem Bródką miała nieść polską flagę. Jej miejsce, jak już wspomniano na wstępie, zajmie snowboardzistka Aleksandra Król.

31-latka specjalizująca się w snowboardowym slalomie gigancie równoległym i slalomie równoległym jest między innymi złotą medalistką XXVIII Uniwersjady Ałmaty 2017. Polka ma też na swoim koncie sukcesy w Pucharze Świata. Po raz pierwszy na podium tych zawodów dokładnie 23 lutego 2013 roku w Moskwie w slalomie równoległym, zajmując drugie miejsce. Łącznie Ola Król trzykrotnie stała na podium zawodów tej rangi. W styczniu bieżącego roku nasza snowboardzistka zwyciężyła w austriackim Simonhoehe, co jest dobrym prognostykiem przed olimpijską rywalizacją. W Chinach Aleksandra Król po raz stanie do walki o olimpijskie laury. Wcześniej rywalizowała w PyeongChang (2018).

„Będziemy czekać, kto z trenerów zostanie wylosowany do ustawienia trasy na zawody. W sumie nie ma to dla nas większej różnicy, wystarczy tylko wiedzieć, kto to będzie. Wiemy już jakie preferencje ma każdy z nich i wcale nie musi to być nasz trener. Na przykład trener Chińczyków ustawia trasę zawsze bardzo pokręconą – jak wąż, a z kolei Słoweński – praktycznie prostą. Ja osobiście preferują taką wypośrodkowaną”. – mówiła polska zawodniczka po zapoznaniu się z olimpijskimi obiektami w kompleksie Genting Snow Park de Zhangjiakou, gdzie rywalizować będą snowboardziści.

Kiedy ceremonia otwarcia igrzysk w Pekinie?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 rozpoczną się w piątek 4 lutego i potrwają do 20 dnia miesiąca. Ceremonię Otwarcia ZIO w Pekinie zaplanowano na godzinę 12:00 czasu polskiego. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia, w którym udział weźmie między innymi Prezydent RP Andrzej Duda, będzie można zobaczyć na kanałach TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1. W Telewizji Publicznej (TVP) uroczystość zostanie poprzedzona godzinnym studiem eksperckim.

Program startów polskich snowboardzistów podczas XXIV ZIO Pekin 2022

Aleksandrę Król, która jest bohaterką niniejszego tekstu, będziemy mogli oczywiście podziwiać nie tylko podczas ceremonii otarcia, ale także w sportowej rywalizacji. Kiedy startują nasi snowboardziści?

Wtorek 8 lutego:

3:40-4:05 (K) – slalom gigant równoległy
(Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
4:07-4:32 (M) – slalom gigant równoległy
kwalifikacje (Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
4:34-4:59 (K) – slalom gigant równoległy
I runda (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
5:01-5.26 (M) – slalom gigant równoległy
I runda  (ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
7:30-7:48 (K) – slalom gigant równoległy
1/8 finału (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
7:48-8:06 (M) – slalom gigant równoległy
1/8 finału  (ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
8:06-8:15 (K) – slalom gigant równoległy
ćwierćfinały (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
8:15-8:24 (M) – slalom gigant równoległy
ćwierćfinały  (ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
8:24-8:30 (K) – slalom gigant równoległy
półfinały (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
8:30-8:36 (M) – slalom gigant równoległy
półfinały (ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
8:36 (K) – slalom gigant równoległy
o brązowy medal (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
8:43 (M) – slalom gigant równoległy
o brązowy medal (ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
po wyścigu o brązowy medal: (K) – slalom gigant równoległy
finał (ew. Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
po wyścigu o brązowy medal: (M) – slalom gigant równoległy
finał (ew. Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button