Wisła Kraków podpisała umowę sponsorską z firmą Wienkra. Logotyp krakowskiego przedsiębiorstwa znajdzie się na froncie koszulek meczowych pierwszej drużyny, a współpraca będzie obowiązywać do czerwca 2027 roku.
Nowy partner Białej Gwiazdy będzie widoczny także podczas spotkań rozgrywanych na Synerise Arenie Kraków. Logo Wienkry ma pojawić się na nośnikach reklamowych, w strefach hospitality oraz w innych przestrzeniach stadionu.
Wienkra od ponad 30 lat działa na rynku klimatyzacji i ogrzewnictwa. Firma dostarcza między innymi systemy klimatyzacyjne oraz pompy ciepła, współpracując z partnerami instalacyjnymi w Polsce i innych krajach Europy. W jej portfolio znajdują się marki AUX i Sevra.
– Wisła Kraków daje nam idealną perspektywę do realizacji naszych celów. To marka o wielkiej historii, ogromnej społeczności i dużym potencjale. Chcemy rosnąć razem z klubem, zarówno na polskiej, jak i europejskiej arenie – powiedziała Renata Sempka, prezes zarządu Wienkra.
Prezes Wisły Jarosław Królewski podkreślił, że znaczenie dla klubu ma nie tylko skala umowy, ale również lokalny charakter nowego sponsora.
– Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że Wienkra to firma z Krakowa, która od ponad trzech dekad konsekwentnie buduje swoją pozycję. Wierzę, że połączenie potencjału obu marek pozwoli stworzyć partnerstwo wykraczające poza standardową ekspozycję sponsorską – przekazał Królewski.

