Włoski klub chce dwóch obrońców z Hiszpanii! Sevilla musi sprzedać swoje talenty

Czarek GrochCzarek Groch
28 czerwca 2026 20:30

Sytuacja finansowa Sevilli zmusza władze klubu do podejmowania drastycznych kroków na rynku transferowym. Jak informują media, w tym serwis La Lazio Siamo Noi, andaluzyjski klub aktywnie poszukuje kupców na swoich kluczowych zawodników, aby podreperować budżet. Na stole rzymskiego Lazio pojawiła się konkretna propozycja nabycia duetu środkowych obrońców. Głównym bohaterem potencjalnej transakcji jest 23-letni Andres Castrin, którego Sevilla jest gotowa sprzedać definitywnie już tego lata. Razem z nim do stolicy Włoch miałby przenieść się inny wychowanek, Kike Salas.

Karta transferu

Andres Castrin

SevillaLazio

Śr. obrońca//€6.00m
Andres Castrin

Andres Castrin ma za sobą solidny sezon w La Liga, w którym rozegrał 19 spotkań i wpisał się na listę strzelców. Jego kontrakt z Sevillą obowiązuje do czerwca 2027 roku, a rynkowa wartość zawodnika oscyluje w granicach 6 milionów euro. Dla rzymian może być to okazja do gruntownej przebudowy defensywy, zwłaszcza że klub przygotowuje się na odejście Alessio Romagnoliego do katarskiego Al-Sadd oraz monitoruje sytuację Mario Gili, który wzbudza zainteresowanie Napoli i Atalanty. Castrin, jako młody i perspektywiczny stoper, idealnie wpisuje się w profil poszukiwań włoskiego zespołu.

Hiszpański dziennik „Diario de Sevilla” podkreśla, że w obecnej sytuacji niemal cała kadra z Sewilli jest na sprzedaż, a klub potrzebuje gotówki „jak tlenu”. Wyjątek stanowią jedynie nowo pozyskani zawodnicy, tacy jak Juan Iglesias czy Jon Guridi. Sprzedaż wychowanków, takich jak Castrin, byłaby dla klubu czystym zyskiem księgowym, co jest kluczowe w kontekście przepisów finansowych ligi. Choć Lazio rozważa także inne opcje, w tym Diego Coppolę z Brighton czy Arnau Martineza z Girony, to właśnie pakietowa oferta z Andaluzji wydaje się obecnie najbardziej konkretna.

W Rzymie nastał czas nowych porządków, co potwierdził oficjalny komunikat klubu z 23 czerwca 2026 roku o zatrudnieniu Gennaro Gattuso na stanowisku pierwszego trenera. „Klub jest przekonany, że jego doświadczenie, profesjonalizm i determinacja przyczynią się do osiągnięcia celów sportowych” – przekazało Lazio w oświadczeniu. Nowy szkoleniowiec będzie musiał szybko podjąć decyzję, czy hiszpański duet defensorów pasuje do jego wizji budowy zespołu, zanim Sevilla zacznie rozmawiać z innymi kontrahentami. Obecnie negocjacje znajdują się w fazie wstępnej, a Lazio analizuje dostępne opcje na rynku.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!