Wimbledon 2022: Świątek rozstawiona z numerem 1, Hurkacz turniejową siódemką!

We wtorek 21 czerwca organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu opublikowali listy rozstawionych zawodników. W turnieju pań „jedynką” będzie Polka Iga Świątek, w turnieju panów Serb Novak Djoković. Nasz najlepszy tenisista, Hubert Hurkacz, będzie turniejową „siódemką”.

Wimbledon 2022: Świątek rozstawiona numerem 1, Hurkacz turniejową siódemką!

Iga Świątek z najwyższym rozstawieniem w Wimbledonie 2022

Tradycyjnie już podstawą rozstawienia w turnieju wielkoszlemowym był ranking WTA. W tym od kilku dobrych tygodni, z gigantyczną przewagą, przewodzi Iga Świątek, więc nie jest żadnym zaskoczeniem, że to właśnie ona będzie „jedynką” w rywalizacji pań na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Najwyższe rozstawienie, przynajmniej w teorii, powinno oznaczać najłatwiejszą ścieżkę do wielkiego finału trzeciego w 2022 roku turnieju Wielkiego Szlema. Ale tylko teoretycznie. Na przykład w pierwszej rundzie Polka powinna wylosować rywalkę z kwalifikacji lub spoza pierwszej setki rankingu, ale równie dobrze może trafić na rywalkę z dziką kartą, a tą jest na przykład legendarna Serena Williams.

Hurkacz rozstawiony z nr 7 w Wimbledonie 2022

Nasz najlepszy tenisista Hubert Hurkacz, dzięki wygranej w turnieju ATP 500 w Halle, powrócił do czołowej dziesiątki rankingu WTA. W Londynie zagra jako „siódemka”, bo w imprezie nie weźmie udziału między innymi lider światowego rankingu, Rosjanin Daniił Miedwiediew, którego „Hubi” ograł w finale niemieckiego turnieju.

Oświadczenie w sprawie zawodników z Rosji i Białorusi na Wimbledonie 2022

W imieniu Klubu All England oraz Komitetu Zarządzającego Mistrzostwami pragniemy wyrazić nasze stałe wsparcie dla wszystkich dotkniętych konfliktem na Ukrainie w tych wstrząsających i niespokojnych czasach.

Podzielamy powszechne potępienie nielegalnych działań Rosji i dokładnie rozważyliśmy sytuację w kontekście naszych obowiązków wobec graczy, naszej społeczności i szerszej brytyjskiej opinii publicznej jako brytyjskiej instytucji sportowej. Wzięliśmy również pod uwagę wytyczne określone przez rząd Wielkiej Brytanii, szczególnie w odniesieniu do organizacji i wydarzeń sportowych.

Biorąc pod uwagę profil Mistrzostw w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, naszym obowiązkiem jest wzięcie udziału w szeroko zakrojonych wysiłkach rządu, przemysłu, instytucji sportowych i kreatywnych, mających na celu ograniczenie globalnych wpływów Rosji za pomocą możliwie najsilniejszych środków.

W warunkach takiej nieuzasadnionej i bezprecedensowej agresji militarnej niedopuszczalne byłoby, aby rosyjski reżim czerpał jakiekolwiek korzyści z udziału rosyjskich czy białoruskich graczy w mistrzostwach. Dlatego naszym zamiarem, z głębokim żalem, jest odrzucenie zgłoszeń rosyjskich i białoruskich graczy na Mistrzostwa 2022.

Ian Hewitt, przewodniczący All England Club, skomentował: „Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudne dla dotkniętych jednostek i ze smutkiem będą cierpieć z powodu działań przywódców rosyjskiego reżimu.

„Bardzo dokładnie rozważyliśmy alternatywne środki, które mogą zostać podjęte w ramach wytycznych rządu brytyjskiego, ale biorąc pod uwagę wysokie znaczenie Mistrzostw, znaczenie nie pozwalania na wykorzystywanie sportu do promowania rosyjskiego reżimu i naszych szerszych trosk o opinię publiczną i bezpieczeństwo graczy (w tym rodziny), nie uważamy, że jest to wykonalne na innych zasadach podczas Mistrzostw.”

Jeśli okoliczności zmienią się znacząco od teraz do czerwca, rozważymy i odpowiednio zareagujemy.

Z zadowoleniem przyjmujemy również decyzję LTA o odrzuceniu zgłoszeń rosyjskich i białoruskich graczy na turnieje w Wielkiej Brytanii, aby zapewnić spójne podejście do brytyjskiego tenisa przez całe lato.
wimbledon.com

Pod nieobecność Rosjanina najwyższej rozstawiony w Wimbledonie będzie Serb Novak Djoković. Wykluczenie zawodników z dwóch krajów-agresorów spotkało się ze sprzeciwem ATP i WTA, efektem którego jest brak punktów rankingowych za udział w angielskim turnieju. Organizatorzy zadbali jednak o rekordowe nagrody finansowe.

Przypominamy, że losowanie drabinek singla kobiet i mężczyzn odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 11:00. Same zmagania rozpoczną się w poniedziałek 27 czerwca. Finał singla kobiet zaplanowano na sobotę, 9 lipca, dzień później rozegrany zostanie finał rywalizacji.

Źródło: tennispicks.info

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x