Wimbledon 2022: Świątek rozstawiona z numerem 1, Hurkacz turniejową siódemką!

We wtorek 21 czerwca organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu opublikowali listy rozstawionych zawodników. W turnieju pań „jedynką” będzie Polka Iga Świątek, w turnieju panów Serb Novak Djoković. Nasz najlepszy tenisista, Hubert Hurkacz, będzie turniejową „siódemką”.

Wimbledon 2022: Świątek rozstawiona numerem 1, Hurkacz turniejową siódemką!

Iga Świątek z najwyższym rozstawieniem w Wimbledonie 2022

Tradycyjnie już podstawą rozstawienia w turnieju wielkoszlemowym był ranking WTA. W tym od kilku dobrych tygodni, z gigantyczną przewagą, przewodzi Iga Świątek, więc nie jest żadnym zaskoczeniem, że to właśnie ona będzie „jedynką” w rywalizacji pań na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Najwyższe rozstawienie, przynajmniej w teorii, powinno oznaczać najłatwiejszą ścieżkę do wielkiego finału trzeciego w 2022 roku turnieju Wielkiego Szlema. Ale tylko teoretycznie. Na przykład w pierwszej rundzie Polka powinna wylosować rywalkę z kwalifikacji lub spoza pierwszej setki rankingu, ale równie dobrze może trafić na rywalkę z dziką kartą, a tą jest na przykład legendarna Serena Williams.

Hurkacz rozstawiony z nr 7 w Wimbledonie 2022

Nasz najlepszy tenisista Hubert Hurkacz, dzięki wygranej w turnieju ATP 500 w Halle, powrócił do czołowej dziesiątki rankingu WTA. W Londynie zagra jako „siódemka”, bo w imprezie nie weźmie udziału między innymi lider światowego rankingu, Rosjanin Daniił Miedwiediew, którego „Hubi” ograł w finale niemieckiego turnieju.

Oświadczenie w sprawie zawodników z Rosji i Białorusi na Wimbledonie 2022

W imieniu Klubu All England oraz Komitetu Zarządzającego Mistrzostwami pragniemy wyrazić nasze stałe wsparcie dla wszystkich dotkniętych konfliktem na Ukrainie w tych wstrząsających i niespokojnych czasach.

Podzielamy powszechne potępienie nielegalnych działań Rosji i dokładnie rozważyliśmy sytuację w kontekście naszych obowiązków wobec graczy, naszej społeczności i szerszej brytyjskiej opinii publicznej jako brytyjskiej instytucji sportowej. Wzięliśmy również pod uwagę wytyczne określone przez rząd Wielkiej Brytanii, szczególnie w odniesieniu do organizacji i wydarzeń sportowych.

Biorąc pod uwagę profil Mistrzostw w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, naszym obowiązkiem jest wzięcie udziału w szeroko zakrojonych wysiłkach rządu, przemysłu, instytucji sportowych i kreatywnych, mających na celu ograniczenie globalnych wpływów Rosji za pomocą możliwie najsilniejszych środków.

W warunkach takiej nieuzasadnionej i bezprecedensowej agresji militarnej niedopuszczalne byłoby, aby rosyjski reżim czerpał jakiekolwiek korzyści z udziału rosyjskich czy białoruskich graczy w mistrzostwach. Dlatego naszym zamiarem, z głębokim żalem, jest odrzucenie zgłoszeń rosyjskich i białoruskich graczy na Mistrzostwa 2022.

Ian Hewitt, przewodniczący All England Club, skomentował: „Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudne dla dotkniętych jednostek i ze smutkiem będą cierpieć z powodu działań przywódców rosyjskiego reżimu.

„Bardzo dokładnie rozważyliśmy alternatywne środki, które mogą zostać podjęte w ramach wytycznych rządu brytyjskiego, ale biorąc pod uwagę wysokie znaczenie Mistrzostw, znaczenie nie pozwalania na wykorzystywanie sportu do promowania rosyjskiego reżimu i naszych szerszych trosk o opinię publiczną i bezpieczeństwo graczy (w tym rodziny), nie uważamy, że jest to wykonalne na innych zasadach podczas Mistrzostw.”

Jeśli okoliczności zmienią się znacząco od teraz do czerwca, rozważymy i odpowiednio zareagujemy.

Z zadowoleniem przyjmujemy również decyzję LTA o odrzuceniu zgłoszeń rosyjskich i białoruskich graczy na turnieje w Wielkiej Brytanii, aby zapewnić spójne podejście do brytyjskiego tenisa przez całe lato.
wimbledon.com

Pod nieobecność Rosjanina najwyższej rozstawiony w Wimbledonie będzie Serb Novak Djoković. Wykluczenie zawodników z dwóch krajów-agresorów spotkało się ze sprzeciwem ATP i WTA, efektem którego jest brak punktów rankingowych za udział w angielskim turnieju. Organizatorzy zadbali jednak o rekordowe nagrody finansowe.

Przypominamy, że losowanie drabinek singla kobiet i mężczyzn odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 11:00. Same zmagania rozpoczną się w poniedziałek 27 czerwca. Finał singla kobiet zaplanowano na sobotę, 9 lipca, dzień później rozegrany zostanie finał rywalizacji.

Źródło: tennispicks.info

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Wimbledon 2022: Świątek rozstawiona z numerem 1, Hurkacz turniejową siódemką!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P