W czwartek wystartuje najpiękniejsza liga świata! (Plan transmisji 1. kolejki TAURON Ligi)

Czwartkowym meczem IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police zainaugurowany zostanie sezon 2022/23 TAURON Ligi siatkarek. Na parkietach najpiękniejsze ligi świata zobaczymy liczne reprezentantki Polski, które niespełna dwa tygodnie temu świętowały awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2022 Kobiet, czyli najlepszy wynik w imprezie tej rangi od 1962 roku!

[Fot.: TAURON Liga/@TAURONLiga on Twitter]

TAURON Liga siatkarek: Zapowiedź inauguracyjnej kolejki sezonu 2022/23

Zacznijmy od świetnej informacji dla kibiców żeńskiej siatkówki, która na nowo podbiła serca wielu fanów za sprawą występu Biało-Czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata 2022. Wszystkie spotkania inauguracyjnej kolejki nowego sezonu TAURON Ligi transmitowane będą na głównym kanale sportowym Telewizji Polsat lub na platformie Polsat Box Go! Szczegóły na końcu tekstu.

Rywalizacja o mistrzostwo Polski siatkarek w sezonie 2022/23 rozpocznie się w Legionowie, gdzie miejscowa IŁ Capital Legionovia podejmie Grupę Azoty Chemika Police, czyli obrończynie tytułu i główne kandydatki do wywalczenia złota w rozpoczynających się właśnie rozgrywkach. Kto jeszcze ma szansę włączyć do walki o medale TAURON Ligi?

Źródło: STS.pl (screen)

Jak widać na powyższej grafice, którą można oczywiście powiększyć, analitycy firmy STS prognozują, że bardzo prawdopodobna jest powtórka finału poprzedniego sezonu, czyli starcia Chemika z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Osobiście uważam, że mocno niedoceniane przez oddsmakerów największego legalnego bukmachera w Polsce są „Łódzkie Wiewióry”, których potencjał wydaje się bardzo zbliżony do tego faworytów . To pomiędzy tymi drużynami powinna rozstrzygnąć się walka o złoto.

W inauguracyjnej serii gier sezonu 2022/23 TAURON Ligi siatkarek ŁKS Commercecon Łódź zagra w piątek na wyjeździe z UNI Opole, które wskazywane jest jako jeden z kandydatów do spadku. Developres na parkiecie pojawi się dopiero w poniedziałek, kiedy zagra w delegacji w #VolleyWrocław. W obu tych meczach wygrane przyjezdnych za komplet punktów wydają najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

W sobotę zmierzą się OnlyBio Pałac Bydgoszcz i beniaminek Roleski Grupa Azoty Tarnów, a w niedzielę Energa MKS Kalisz z BKS-em BOSTiK Bielsko-Biała. Premierową odsłonę nowego sezonu TAURON Ligi 2022/23 zakończy poniedziałkowa konfrontacja Grot Budowlanych Łódź z E.Leclerc Moya Radomką Radom, którą można nazwać hitem pierwszej kolejki.

Plan transmisji 1. kolejki TAURON Ligi 2022/23

  • Czwartek 27 października:

17:30 IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police (Polsat Sport, Polsat Box Go)

  • Piątek 28 października:

19:00 UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź (Polsat Box Go)

  • Sobota 29 października:

19:00 OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Roleski Grupa Azoty Tarnów (Polsat Box Go)

  • Niedziela 30 października:

19:00 Energa MKS Kalisz – BKS BOSTiK Bielsko-Biała (Polsat Box Go)

  • Poniedziałek 31 października:

17:30 #VolleyWrocław – Developres BELLA DOLINA Rzeszów (Polsat Sport, Polsat Box Go)
20:30 Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom (Polsat Sport, Polsat Box Go)

Źródło: volley24.pl/TAURONLiga.pl


Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. – zezwolenie Ministerstwa Finansów nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button