Trener polskich skoczków odchodzi po sezonie!

Czech Michal Doleżal, wyraźnie zniecierpliwiony postawą Polskiego Związku Narciarskiego, zdecydował się zabrać głos na temat swojej przyszłości. Opiekun między innymi Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły odchodzi ze sztabu polskiej drużyny narodowej po zakończeniu bieżącego sezonu, którego ostatnim akordem są trwające zmagania na mamucie w słoweńskiej plamicy!

Trener polskich skoczków odchodzi po sezonie!

Michal Doleżal nie będzie dłużej trenerem polskich skoczków

Czeski szkoleniowiec swoją decyzję zakomunikował po piątkowych zawodach w Planicy, gdzie przed kamerami Eurosportu zdradził, że podjął już decyzję na temat swojej przyszłości w reprezentacji Polski w skokach narciarskich, o czym spekulowano od kilku dobrych tygodni.

Przypominamy, Michal Doleżal objął polską kadrę w 2019 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Austriaka Stefana Horngachera. W trakcie jego kadencji Dawid Kubacki i Kamil Stoch wygrali Turniej Czterech Skoczni, a Piotr Żyła został kolejnym, polskim mistrzem świata. Do indywidualnych sukcesów doliczyć należy również medale mistrzostw świata w konkursach drużynowych skoków oraz lotów.

Bieżący, olimpijski sezon był tym zdecydowanie najsłabszym w wykonaniu polskich skoczków pod wodzą czeskiego szkoleniowca, ale nie wolno zapominać, że ostatecznie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 brązowy medal wywalczył Dawid Kubacki, a Kamil Stoch dwukrotnie zakręcił się blisko podium.

Jak decyzję szkoleniowca komentują na gorąco przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego. Tego dowiedzieliśmy się z programu specjalnego stacji Eurosport:

Na pewno wielkie ukłony dla Michała za pracę, którą wykonał. Tego nikt mu nie odbiera i na pewno wszyscy są z poziomu jego pracy w poprzednich sezonach bardzo zadowoleni. Nie ma co ukrywać, w tym roku coś się zacięło i potrzebny był nowy impuls. To nie tylko sama kwestia wyniku sportowego, który, jak wiemy, jest w tym roku po prostu niezadowalający, ale też różnych historii z zaplecza, które zawsze się przy takich okazjach pojawiają nie ujawniając jednak, jakie wydarzenia miał na myśli – powiedział Jan Winkler, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego (cytat za Eurosportem),

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Trener polskich skoczków odchodzi po sezonie!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P