Trener polskich skoczków odchodzi po sezonie!

Czech Michal Doleżal, wyraźnie zniecierpliwiony postawą Polskiego Związku Narciarskiego, zdecydował się zabrać głos na temat swojej przyszłości. Opiekun między innymi Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły odchodzi ze sztabu polskiej drużyny narodowej po zakończeniu bieżącego sezonu, którego ostatnim akordem są trwające zmagania na mamucie w słoweńskiej plamicy!

Trener polskich skoczków odchodzi po sezonie!

Michal Doleżal nie będzie dłużej trenerem polskich skoczków

Czeski szkoleniowiec swoją decyzję zakomunikował po piątkowych zawodach w Planicy, gdzie przed kamerami Eurosportu zdradził, że podjął już decyzję na temat swojej przyszłości w reprezentacji Polski w skokach narciarskich, o czym spekulowano od kilku dobrych tygodni.

Przypominamy, Michal Doleżal objął polską kadrę w 2019 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Austriaka Stefana Horngachera. W trakcie jego kadencji Dawid Kubacki i Kamil Stoch wygrali Turniej Czterech Skoczni, a Piotr Żyła został kolejnym, polskim mistrzem świata. Do indywidualnych sukcesów doliczyć należy również medale mistrzostw świata w konkursach drużynowych skoków oraz lotów.

Bieżący, olimpijski sezon był tym zdecydowanie najsłabszym w wykonaniu polskich skoczków pod wodzą czeskiego szkoleniowca, ale nie wolno zapominać, że ostatecznie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 brązowy medal wywalczył Dawid Kubacki, a Kamil Stoch dwukrotnie zakręcił się blisko podium.

Jak decyzję szkoleniowca komentują na gorąco przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego. Tego dowiedzieliśmy się z programu specjalnego stacji Eurosport:

Na pewno wielkie ukłony dla Michała za pracę, którą wykonał. Tego nikt mu nie odbiera i na pewno wszyscy są z poziomu jego pracy w poprzednich sezonach bardzo zadowoleni. Nie ma co ukrywać, w tym roku coś się zacięło i potrzebny był nowy impuls. To nie tylko sama kwestia wyniku sportowego, który, jak wiemy, jest w tym roku po prostu niezadowalający, ale też różnych historii z zaplecza, które zawsze się przy takich okazjach pojawiają nie ujawniając jednak, jakie wydarzenia miał na myśli – powiedział Jan Winkler, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego (cytat za Eurosportem),

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x