TAURON Liga: Chemik Police zwolnił trenera! Kto przejmie drużynę mistrza Polski?

Marek Mierzwiński nie będzie dłużej pierwszym trener drużyny Grupy Azoty Chemika Police! Kroplą, która przelała czarę goryczy była wyjazdowa porażka aktualnych mistrzyń Polski z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów (1:3), która była trzecią pod rząd. Nazwisko nowego szkoleniowca policzanek mamy poznać lada moment.

Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

Grupa Azoty Chemik Police już bez trenera Mierzwińskiego

Decyzja o rozstaniu Grupy Azoty Chemika Police z dotychczasowym trenerem jest o tyle zaskakująca, że została ogłoszona w przede dniu ważnego meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzyń CEV 2022/23. Siatkarki z Polic zmierzą się w środę z CSM Targoviste, a wynik tego pojedynku może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o drugie miejsce w grupie „E”.

Oczywiście wyniki osiągane w sezonie 2022/23 przez Grupę Azoty Chemika Police nikogo nie mogły zadowalać. Drużyna w tabeli TAURON Ligi zajmuje dopiero trzecią pozycję ze stratą dziewięciu oczek do prowadzącego ŁKS-u Commerecon Łódź oraz ośmiu do drugi w stawce rzeszowianek. To właśnie porażka z Developresem BELLA DOLINA w Rzeszowie, poniesiona w bardzo słabym stylu, była tą kroplą, która przelała czarę goryczy u działaczy polickiego. O zwolnieniu trenera poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym:

Z dniem 17.01.2023 Marek Mierzwiński przestaje pełnić rolę pierwszego szkoleniowca Grupa Azoty Chemika Police.
 
Mierzwiński w Chemiku pracuje od lat. Najpierw jako asystent, od poprzedniego sezonu przejął funkcję pierwszego szkoleniowca.
 
– To trudna decyzja, ponieważ wszyscy wiemy, jak bardzo Marek jest związany z tym klubem, z tym regionem. Nie mogę jednak kierować się sentymentem. Po wielu konsultacjach uznałem, że formuła współpracy z Markiem w roli pierwszego trenera wygasła, musimy spróbować innego rozwiązania – mówi Paweł Frankowski, prezes.
 
W środowym spotkaniu Ligi Mistrzyń Chemik poprowadzi Radosław Wodziński, asystent.
 
Nazwisko nowego szkoleniowca padamy wkrótce.

Marek, dziękujemy za zaangażowanie i wkład w sukcesy Grupa Azoty Chemika Police. Mierzwiński pozostaje w klubie do dyspozycji zarządu, jego kontrakt ważny jest do zakończenia bieżącego sezonu.

Kto zostanie następcą Marka Mierzwińskiego na ławce trenerskiej Grupy Azoty Chemika Police? Póki co trudno spekulować. Wiele wskazuje jednak na to, że włodarze mistrzyń Polski zdecydują się na opcję zagraniczną. Podobnie jak inne klubu ze ścisłej czołówki TAURON Ligi.

Plan transmisji Ligi Mistrzyń CEV na 17-19 stycznia 2023

  • Wtorek 17 stycznia 2023:

18:00 Developres BELLA DOLINA Rzeszów vs Vasas Obuda Budapeszt (Polsat Sport)
20:00 Igor Gorgonzola Novara vs Crvena Zvezda Belgrad (Polsat Sport Premium 1)

  • Środa 18 stycznia 2023:

15:30 Fenerbahce Opet Stambuł vs Allianz MTV Stuttgart (Polsat Sport News)
18:00 Grupa Azoty Chemik Police vs CSM Targoviste (Polsat Sport)
18:00 Eczacibasi Dynavit Stambuł vs Maritza Płowdiw (Polsat Sport News)
20:00 Volero Le Cannet vs SC Prometey Dnipro (Polsat Sport Premium 2)
20:00 Vero Volley Milano vs CS Alba Blaj (Polsat Sport Premium 1)
20:30 A.Carraro Imoco Conegliano vs Volley Mulhause Alsace (Polsat Sport News)

  • Czwartek 19 stycznia 2023:

17:00 VakifBank Stambuł vs SC Poczdam (Polsat Sport Premium 2)
20:30 ŁKS Commercecon Łódź vs La Laguna (Polsat Sport)

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button