Superpuchary Polski w siatkówce rozdane!

W środę w Lublinie miało miejsce wielkie święto polskiej siatkówki ligowej. W hali „Globus” rozegrano spotkania, których stawką były Superpuchary Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Kto dziś może się cieszyć z pierwszy trofeów w nowym sezonie?

Superpuchary Polski w siatkówce rozdane! (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

Siatkówka: Superpuchary pojechały do Rzeszowa i Jastrzębia

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zdecydowała się rozegrać mecze o superpuchary kraju kobiet i mężczyzn w ramach jednej imprezy, jak to ma miejsce od kilku lat w przypadku Ligi Mistrzów CEV. Po wczorajszym dniu można powiedzieć, że warto kontynuować i rozwijać tę ideę również w przyszłości, bo służy ona promocji dyscypliny w kraju.

Jako pierwsze w środę na parkiet wyszły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police i Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Aktualne mistrzynie i wicemistrzynie kraju stanęły na wysokości zadania, fundując kibicom zgromadzonym na trybunach i przed telewizorami prawdziwy dreszczowiec. Zaczęło się od wygranej rzeszowianek w pierwszym secie 25:12, co można nazwać trzęsieniem ziemi.

Później napięcie tylko rosło. Podopieczne Stephane Antigi objęły prowadzenie 2:0 w setach, ale nie potrafiły zamknąć meczu w trzech partiach, a następnie przegrały również czwartą. W tie-breaku policzanki prowadziły już 6:1, żeby po chwili przegrać aż 11 kolejnych akcji (6:12) i w konsekwencji piątego seta (12:15) i cały mecz 2:3. Tym samym trofeum za Superpuchar Polski 2021 imienia Andrzeja Niemczyka pojechało do Rzeszowa!!!

O godzinie 21:00 na parkiecie pojawili się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, czyli aktualni mistrzowie kraju oraz wicemistrzowie i zdobywcy Ligi Mistrzów CEV 2020/2021. Można tylko żałować, że ten pojedynek zakończył się na dystansie zaledwie trzech setów, ale kędzierzynianie sami są sobie winni, bo po gładko przegranej pierwszej partii w drugiej i trzeciej mieli wyraźne przewagi (16:12 i 15:10 – przyp.), których nie byli jednak w stanie dowieźć do końca. Szczególnie bolesna jest porażka w trzeciej partii, która została przegrana po grze na przewagi w stosunku 28:30.

Warto jeszcze wskazać bohaterów obu potyczek. W meczu pań statuetka MVP trafiła w ręce brazylijskiej atakującej rzeszowianek, Bruny Honorio Marques, która zdobyła blisko 30 punktów dla Developresu BELLA DOLINA. W rywalizacji panów wyróżniony został przyjmujący Tomasz Fornal, który kończył kluczowe piłki w najważniejszych momentach meczu.

Wyniki Superpucharów Polski 2021 w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn:

#1 Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:12, 25:21, 21:25, 23:25, 15:12)
#2 Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X