Sousa rozchwytywany? Jego agent potwierdza!

Paolo Sousa mógł trafić po Euro 2020 do jednego z kilku klubów europejskich. Szkoleniowiec reprezentacji Polski otrzymał kilka propozycji od potencjalnych pracodawców – potwierdził menedżer samego zainteresowanego.

Sousa rozchwytywany? Jego agent potwierdza!
Sousa rozchwytywany? Jego agent potwierdza!

Słabe Euro 2020 nie stanowiło problemu

Reprezentacja Polski znalazła się pod skrzydłami Paolo Sousy dość niespodziewanie. Portugalczyk zastąpił na stanowisku Jerzego Brzęczka, chociaż Zbigniew Boniek – ówczesny prezes PZPN – całkowicie zaprzeczał, by zwolnienie tego trenera wchodziło w grę przed mistrzostwami Europy.

Wiele osób ciągle wiąże spore nadzieje z Sousą jako trenerem polskiej kadry. Niestety, szkoleniowcowi nie najlepiej udało się Euro 2020 – Biało-Czerwoni nie wygrali ani jednego meczu i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w grupie i jedno z najgorszych w całym turnieju. Nikt na ten moment jednak nie chce w PZPN słyszeć o szukaniu nowego trenera. Jakiś czas temu w tym temacie przypomniał o sobie Ludovic Obraniak, który rozpoczyna swoją przygodę z trenowaniem piłkarzy.

Sousa mógł trafić do Serie A

Agent Paolo Sousy rozmawiał ostatnio z dziennikarzami portalu Meczyki.pl i właśnie im potwierdził, że było zainteresowanie szkoleniowcem Polski ze strony takich klubów jak Spezia Calcio, Sampdoria oraz Fiorentina. Propozycje podjęcia nowej pracy nie są jednak dla szkoleniowca interesującym tematem – chce on skupić się na ten moment na walce o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Na ten moment nie znamy wielu szczegółów na temat tego, jak wyglądały rozmowy klubów z przedstawicielami Sousy. Hugo Cajuda, agent trenera, przyznaje, że podczas takich imprez jak Euro zapytania o szkoleniowców są zupełnie normalne i trudno tutaj doszukiwać się „drugiego dna” w całej sytuacji.

Natomiast Paulo stanowczo odmawiał przyjęcia jakiejkolwiek propozycji. To jedyna prawda w tym temacie. Reszta to czyste spekulacje” – czytamy na łamach Meczyków.

Nowy prezes PZPN sporo „namiesza”?

Przyszłość selekcjonera nie zależy też, oczywiście, od niego. Trzeba pamiętać, że umowę z nim zerwać może również Polski Związek Piłki Nożnej. Portugalczyk mógł być pewny zatrudnienia, gdy za sterami polskiej piłki zasiadał Zbigniew Boniek. Podobnie jego następca już tak entuzjastyczny w stosunku do pracy nowego trenera nie jest.

We wrześniu Polskę prowadzoną przez Sousę czekają trzy mecze eliminacyjne. W pojedynkach o wejściówkę do mistrzostw świata Biało-Czerwoni zagrają najpierw z Albanią, potem San Marino, a na końcu czeka ich pojedynek z wicemistrzem Europy, Anglią.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button