Siatkówka: Francja bez szans w kolejnym spotkaniu z Polkami!

Reprezentantki Polski w piłce siatkowej po raz drugi nie dały szans Francuzkom. W ponownym starciu tych drużyn, nasze biało-czerwone okazały się zdecydowanie lepsze, kończąc mecz wynikiem 4:0. Ten rezultat potwierdza ich świetną formę na progu rywalizacji w Lidze Narodów.

polska - francja siatkówka
Siatkówka: Francja bez szans w kolejnym spotkaniu z Polkami!

Polska – Francja: Przebieg spotkania towarzyskiego

Środowe spotkanie towarzyskie między reprezentacjami Polski i Francji było spektakularne. Mecz rozegrano do czterech setów, w których nasze siatkarki nie dały szans rywalkom. Biało-czerwone wygrały kolejno 25:21, 30:28, 25:11 i 25:23, potwierdzając swoją niepodważalną przewagę.

Czwartkowy mecz miał zbliżony przebieg. W pierwszym secie, pomimo kilku trudniejszych momentów, nasze siatkarki nie dały się zaskoczyć, pokonując rywalki 25:21. W drugim secie Francuzki stawiły twardy opór, ale Polki nie dały za wygraną, odwracając sytuację na swoją korzyść i wygrywając 25:21. Ostatni set to triumf biało-czerwonych – zdecydowane 25:15. Kolejny set wygrany 25:20 przypieczętował całkowite zwycięstwo Polki 4:0.

Polska vs Francja 4:0 (25:21, 25:21, 25:15, 25:20)

Polska – Francja: Składy drużyn

Polska: Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Kamila Witkowska, Katarzyna Wenerska – Maria Stenzel (libero) oraz Julia Nowicka, Monika Gałkowska, Weronika Szlagowska, Aleksandra Szczygłowska (libero), Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk, Monika Fedusio, Julita Piasecka.
Trener: Stefano Lavarini.

Francja: Eva Elouga, Lucille Gicquel, Amelie Rotar, Amandha Sylves, Nina Stojilkovic, Bah Halimatou – Amandine Giardino (libero) oraz Sabine Haewegene, Guewe Diouf, Emilie Respaut, Laia Ratahiry, Naomi Ngolongolo.
Trener: Emile Rousseaux.

Najbliższe wyzwania siatkarek: Liga Narodów na horyzoncie

Po tej imponującej serii zwycięstw, polskie siatkarki staną teraz do rywalizacji w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W dniach od 30 maja do 3 czerwca rozegrają pierwsze cztery spotkania, a ich rywalkami będą siatkarki z Kanady, Włoch, Tajlandii i Serbii.

ZOBACZ: Liga Narodów – z kim zagrają Polki | Składy drużyn Ligi Narodów 2023


5 / 5. Ocen: 22

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x