Real Madryt otrzymał ofertę za obrońcę. Kwota znacznie odbiega od oczekiwań klubu

Jarosław ZającJarosław Zając
9 maja 2026 06:30

Sytuacja Raúla Asencio w Realu Madryt stała się jednym z głównych tematów w kontekście zbliżającego się okna transferowego. Jak donoszą media, w tym turecki „Fanatik”, Beşiktaş wystosował oficjalną ofertę opiewającą na 23,5 miliona dolarów (około 20 milionów euro) za 23-letniego środkowego obrońcę. Mimo że zawodnik jest uznawany za ważny punkt w perspektywie przyszłości klubu, szczególnie w obliczu zaawansowanego wieku Antonio Rüdigera czy Davida Alaby, władze „Królewskich” są skłonne rozważyć jego sprzedaż, jeśli wpłynie satysfakcjonująca propozycja.

Karta transferu

Raúl Asencio

Real MadridBeşiktaş

Śr. obrońca//$23.5m
Raúl Asencio

Obecne oczekiwania finansowe Realu Madryt są jednak znacznie wyższe niż kwota zaproponowana przez turecki klub. Według doniesień płynących z Hiszpanii, madrycki gigant wycenia swojego wychowanka na około 40 milionów euro. Władze klubu nie zamierzają godzić się na wyprzedaż zawodnika po zaniżonej cenie, co stawia transfer w zawieszeniu. Oprócz Beşiktaşu, zainteresowanie usługami Asencio wykazują również kluby z Premier League, w tym Everton, który uważnie monitoruje sytuację defensora.

Przyszłość 23-latka, którego kontrakt z Realem Madryt obowiązuje aż do 2031 roku, pozostaje niepewna. Choć zawodnik jest uważany za utalentowanego gracza, konkurencja w formacji obronnej oraz potrzeba regularnej gry sprawiają, że odejście z Santiago Bernabéu staje się coraz bardziej realnym scenariuszem. Na ten moment negocjacje trwają, a strony nie osiągnęły porozumienia w kwestii ostatecznej kwoty odstępnego.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!