Puchar Świata w Wiśle: Typy i kursy bukmacherskie na sobotę 5 listopada

Sobotnie zawody na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince zainaugurują sezon 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich. W piątkowych kwalifikacjach dwóch reprezentantów Polski stanęło na podium, czy zdołają powtórzyć to również dzisiaj?!

Puchar Świata w Wiśle: Kursy i typy na sobotę 5 listopada (Fot.: FIS-Skijumping via Facebook)

Typy na PŚ Wisła 2022: Kto faworytem bukmacherów?

Pierwsze zawody nowego sezonu są zawsze pewną niewiadomą, ale tegoroczna inauguracja sezonu zimowego jest specyficzna. Skoczkowie rywalizują po raz pierwszy w historii w warunkach hybrydowych. Najazd jest tradycyjnie po torach lodowych, ale lądowanie odbywa się nie na śniegu, a na igielicie. Czy w związku z tym większe są szanse zawodników takich jak Dawid Kubacki, którzy błyszczeli podczas Letniego Grand Prix? Wczorajsze kwalifikacje zdają się to potwierdzać.

To właśnie piątkowe kwalifikacje i oficjalny trening są obecnie jedynym punktem odniesienia, jeśli chodzi o formę poszczególnych zawodników na starcie sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nas może cieszyć, że kwalifikacje przebrnęło aż dziewięciu reprezentantów Polski, trzech z nich znalazło się w czołowej dziesiątce, a dwóch nawet na podium. Jak ich szanse widzą analitycy legalnej firmy bukmacherskiej STS?

Jak widać na powyższym obrazku, dość zdecydowanym faworytem jest Dawid Kubacki, który nie tylko wygrał wczoraj kwalifikacje, ale też oficjalny trening. Jego najgroźniejszymi rywalami powinni być dzisiaj Norwegowie Granerud i Lindvik.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Typowanie skoków narciarskich, nie tylko na starcie nowego sezonu, obarczone jest większym ryzykiem niż w przypadku większości innych sportów. Wynik zawodów PŚ w Wiśle zależy nie tylko od aktualnej dyspozycji zawodników, ale też w jakiejś mierze od warunków atmosferycznych, które nie zawsze są równe dla wszystkich.

Niemniej wydaje się, że Dawid Kubacki jest w takim gazie, że brak jego zwycięstwa będzie naprawdę sporą niespodzianką. Patrząc na jego wczorajsze skoki, szanse na wygraną naszego orła w sobotnich zawodach oceniamy zdecydowanie wyżej niż na 50%, jak wskazywałyby kursy.

NASZE TYPY NA PŚ W WIŚLE 2022:

 • Dawid Kubacki – Zwycięzca @2,00 STS
 • Dawid Kubacki – TOP 3 @1,30 SuperBet
 • Granerud – Żyła 1 @1,55 Fortuna

Po trzecim miejscu w kwalifikacjach dość kusząco wygląda również kurs @2,75 na miejsce w TOP 6 Piotra Żyły, ale z typowaniem na drugiego z naszych orłów jeszcze się wstrzymamy, bo on już nie raz błyszczał w treningach czy kwalifikacjach, a w konkursach bywało bardzo różnie, delikatnie rzecz ujmując.

Harmonogram Świata 2022/23 w Wiśle

 • Sobota 5 listopada 2022:

10:00 – otwarcie bram
11:00 – seria próbna kobiet
12:00 – konkurs indywidualny kobiet
15:00 – seria próbna mężczyzn
16:00 – konkurs indywidualny mężczyzn

 • Niedziela 6 listopada 2022:

10:00 – otwarcie bram
11:00 – kwalifikacje kobiet
12:00 – konkurs indywidualny kobiet
14:30 – kwalifikacje mężczyzn
16:00 – konkurs indywidualny mężczyzn

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

Puchar Świata w skokach narciarskich: Gdzie oglądać?

Cały Puchar Świata 2022/23 w skokach narciarskich będzie można zobaczyć na żywo w stacjach telewizyjnych i platformach internetowych grupy Warner Bros. Discovery, który ma zdecydowanie najszerszą ofertę transmisji sportów zimowych w obecnym sezonie. Transmisje z Pucharu Świata Wisła 2022 do zobaczenia w Eurosporcie oraz w Eurosport Player.

Prawa do transmisji konkursów Pucharu Świata, które odbywają się w Polsce, czyli właśnie zawodów w Wiśle-Malince i na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, ma również TVP. Widzowie telewizji publicznej będą mogli zobaczyć nie tylko same konkursy, ale też treningi i kwalifikacje. Gdzie? W TVP Sport oraz na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej i na Smart TV tego kanału. Same zawody do zobaczenia w TVP 1.

UWAGA: Sprawdź aktualny ranking bukmacherów - wybierz bukmachera z najlepszą ofertą kursów, zakładów i bonusów na start.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button