Piłka ręczna: Polacy zagrają w Mistrzostwach Europy 2024! [Lista uczestników]

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn zakończyła w niedziele eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 wysokim zwycięstwem nad drużyną narodową Łotwy. Biało-Czerwoni wygrali w Ostrowie Wielkopolskim w stosunku 31:14 i już w styczniu przyszłego zagrają w turnieju finałowym, którego gospodarzem będą Niemcy.

EURO 2024: Polscy szczypiorniści z awansem do turnieju finałowego

O samym spotkaniu z Łotwą nie ma co się specjalnie rozpisywać. Biało-Czerwoni byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i ze swojej roli wywiązali się w sposób wzorowy. Podopieczni Marcina Lijewskiego już do przerwy prowadzili siedmioma bramkami, a w drugiej odsłonie powiększyli przewagę aż do siedemnastu goli. Jak te wszystkie trafienia rozłożyły się na poszczególnych zawodników?

Polska – Łotwa 31:14 (16:9)

Polska: Jastrzębski, Skrzyniarz – Moryto 6, Jędraszczyk 4, Syprzak 2, Przytuła 2, Komarzewski 3, Gajek 2, Olejniczak 2, Sićko 4, Paterek 1, Ossowski 1, Dawydzik 3, Czapliński 1, Daszek, Bis.

Warto jeszcze odnotować, że w przerwie niedzielnego spotkania miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Na parkiecie ostrowskiej areny pojawił się wychowanek miejscowego klubu, 188-krotny reprezentant Polski, trzykrotny medalista mistrzostw świata Krzysztof Lijewski.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRwP) oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek podziękowali wybitnemu rozgrywającemu za grę z orzełkiem na piersi. Publiczność w 3mk Arenie Ostrów uhonorowała miejscowego bohatera długimi brawami.

Piłka ręczna: Kto zagra w finałach ME 2024? Drużyny

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2024 w piłce ręcznej mężczyzn zakończyły się nie tylko w „polskiej” grupie, ale też we wszystkich innych, a co za tym idzie znana

  • Grupa 1: Portugalia, Macedonia
  • Grupa 2: Norwegia, Serbia
  • Grupa 3: Islandia, Czechy
  • Grupa 4: Austria, Rumunia, Wyspy Owcze
  • Grupa 5: Holandia, Chorwacja, Grecja
  • Grupa 6: Węgry, Szwajcaria, Gruzja
  • Grupa 7: Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
  • Grupa 8: Francja, Polska
  • Medaliści ME 2022: Szwecja, Hiszpania, Dania
  • Gospodarz: Niemcy
UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Awans do turnieju finałowego EHF EURO 2024 to pierwszy, mały sukces nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Marcina Lijewskiego. Dziękujemy i czekamy na więcej.

Źródło: Blogbukmacherski.pl/ZPRP.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button