Papszun wyróżniony. Szkoleniowiec Rakowa Trenerem Listopada!

Marek Papszun został Trenerem Listopada w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa triumfował już w drugim miesiącu z rzędu. W całej karierze ma natomiast już sześć wygranych.

Papszun wyróżniony. Szkoleniowiec Rakowa Trenerem Listopada!
Papszun wyróżniony. Szkoleniowiec Rakowa Trenerem Listopada! (fot. Ekstraklasa/materiały prasowe)

Papszun znów najlepszym trenerem Ekstraklasy

Pięć kolejnych wygranych wskazywał licznik Rakowa Częstochowa na koniec października. W listopadzie gracze tego klubu nie zatrzymali się, lecz wygrali też dwa finałowe spotkania w 2022 roku, tuż przed MŚ 2022 w Katarze. Wśród nich znajduje się triumf 7:1 nad Wisłą Płock. To najwyższe zwycięstwo zespołu spod Jasnej Góry w Ekstraklasie. W ogóle nikt z uczestników rywalizacji na tym szczeblu nie strzelił siedmiu goli w pojedynczym starciu od jesieni 2019 roku. 

Etoto: Mundialowe bingo z nagrodami
Etoto: Mundialowe bingo z nagrodami

Te osiągnięcia zapewniły znaczną przewagę Markowi Papszunowi nad resztą kolegów po fachu w głosowaniu na Trenera Listopada 2022 roku. Dla niego to już szóste zwycięstwo w karierze. Pod tym względem wyprzedził on Kostę Runjaica. Obecnie o jedną statuetkę ustępuje wyłącznie Waldemarowi Fornalikowi. Po raz drugi w karierze wygrał on w dwóch miesiącach z rzędu. Poprzednio zdarzyło się to w kwietniu – maju 2021 roku.

Ekstraklasa Trener Miesiąca – Listopad 2022

Wyborów Trenera Miesiąca tradycyjnie dokonują szkoleniowcy osiemnastu drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. Każdemu z nich przysługuje jeden głos. Przedstawiciel Rakowa Częstochowa został wskazany w październikowej odsłonie plebiscytu w sumie dwanaście razy. Zdobył więc dwa razy więcej głosów niż reszta szkoleniowców razem wzięta. A gdyby tak zsumować dwa ostatnie miesiące, wyjdzie że zdobył dwadzieścia głosów na trzydzieści sześć możliwych.

ranking bukmacherów mundial 2022
Sprawdź aktualny ranking bukmacherów

TRENER MIESIĄCA 2022/2023

  • Listopad 2022 – Marek Papszun (Raków Częstochowa)
  • Październik 2022 – Marek Papszun (Raków Częstochowa)
  • Wrzesień 2022 – John van den Brom (Lech Poznań)
  • Sierpień 2022 – Kosta Runjaic (Legia Warszawa)
  • Lipiec 2022 – Pavol Stano (Wisła Płock) 

4.8 / 5. Ocen: 149

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x