Obietnice wyborcze 2023 – które zostaną spełnione? Oto typy i kursy!

Podczas kampanii obietnice wyborcze 2023 z ust polityków padały niemal bez przerwy. Które z nich zostaną spełnione, a które nie? Oto typy bukmacherskie i aktualne kursy!

Obietnice wyborcze 2023 - które zostaną spełnione? Oto typy i kursy!
Obietnice wyborcze 2023 – które zostaną spełnione? Oto typy i kursy!

Obietnice wyborcze 2023: Bukmacherzy przewidują, które zostaną spełnione

Obietnice wyborcze odgrywają kluczową rolę w procesie demokratycznym. Są to deklaracje, które politycy składają wyborcom w celu zdobycia ich poparcia i zaufania. Obietnice te często dotyczą konkretnych działań, które mają zostać podjęte w przypadku wygranej wyborów. Jednak pytanie, które zawsze się pojawia, to czy te obietnice zostaną faktycznie zrealizowane? Analiza obietnic wyborczych jest niezwykle istotna dla oceny skuteczności polityków i wpływu ich działań na społeczeństwo.

Bukmacherzy wzięli pod lupę obietnice wyborcze 2023. Tym samym łatwo sprawdzić, które z nich prawdopodobnie zostaną spełnione przez przyszły rząd, a na które raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie.

Każdy z poniżej wymienionych zakładów można obstawić na oficjalnej stronie bukmachera STS. Oto aktualne kursy, jakie bukmacherzy wystawili na „obiecanki” polityków. „TAK” oznacza kurs na to, że dany postulat zostanie spełniony:

PostulatTAKNIE
Kwota wolna od podatku PIT zostanie podniesiona do 60 tys. zł (KO)1.303.25
Likwidacja wszystkich świadczeń socjalnych dla uchodźców z Ukrainy (Konfederacja)10.001.02
Wizyta u lekarza w ciagu 60 dni albo NFZ zwraca pieniądze za wizytę prywatną (Trzecia Droga)5.001.15
35-godzinny tydzień pracy (Lewica)6.001.10
Wprowadzenie emerytur stażowych (Prawo i Sprawiedliwość)7.001.07

Najbardziej prawdopodobne jest to, że Koalicja Obywatelska dotrzyma słowa i do końca kadencji X sejmu kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 60 tysięcy złotych. Z kolei wydaje się, że nie dojdzie do sytuacji, by zostały zlikwidowane wszystkie świadczenia dla uchodźców z Ukrainy, co było jednym z postulatów Konfederacji.

Jeżeli interesujemy się wyborami, warto sprawdzić:

Typy na obietnice wyborcze 2023

Istnieje wiele czynników, które wpływają na realizację obietnic wyborczych. Po pierwsze, polityczne i społeczne konteksty mogą mieć duże znaczenie. Jeśli obecna sytuacja polityczna jest korzystna dla realizacji danej obietnicy, istnieje większa szansa na jej wdrożenie. Również opinia publiczna może odgrywać kluczową rolę – jeśli obietnica jest popularna w społeczeństwie, politycy będą bardziej skłonni do jej realizacji. Ponadto, czynniki gospodarcze, takie jak dostępność środków finansowych, mogą mieć wpływ na możliwość wdrożenia obietnic.

Transmisje meczów za darmo w Betclic TV
Transmisje meczów za darmo w Betclic TV

Niektóre obietnice wyborcze mają większe szanse na realizację niż inne. W przypadku wyborów w 2023 roku istnieją obietnice, które mają wysokie prawdopodobieństwo realizacji i widać to po kursach bukmachera STS. Przykładem jest kwota wolna od podatku, która z pewnością postawi rząd w dobrym świetle.

Niespełnione obietnice wyborcze mogą mieć negatywny wpływ na zaufanie wyborców do polityków i systemu politycznego jako całości. Gdy wyborcy odczuwają, że politycy nie dotrzymują danego słowa, mogą tracić wiarę w to, że dokonali dobrego wyboru. Jak będzie przy kolejnej kadencji sejmu? Przekonamy się w przyszłości – pewnie już tej bliskiej, ale też i nieco dalszej.


4.9 / 5. Ocen: 100

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x