Wyniki wyborów 2023: kto utworzy następny rząd? Zakłady bukmacherskie Betfan

Do Państwowej Komisji Wyborczej spływają wyniki głosowania z poszczególnych okręgów i lada dzień powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Jeśli jednak sondażowe badania exit poll się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją w polskiej polityce. Kto utworzy nowy rząd i otrzyma wotum zaufania? Swoje przypuszczenia na tym polu zaprezentowali właśnie analitycy legalnego bukmachera Betfan. 

Znamy wyniki exit poll – Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne

Niedziela 15 października 2023 roku była istotnym dniem w naszym kraju, a kumulacja ważnych wydarzeń miała miejsce ok. godziny 21:00. To właśnie wtedy reprezentacja Polski grała z Mołdawią na PGE Narodowym w ramach kwalifikacji Euro 2024, a remis ze słabym rywalem sprawił, że do minimum spadły nasze szanse na bezpośredni awans na turniej. 

To właśnie wtedy ogłoszono także wstępne wyniki wyborów parlamentarnych, a sondaż exit poll był efektem przebadania ok. 1850 ankieterów w 900 losowo wybranych lokalach wyborczych. Na oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych przyjdzie nam prawdopodobnie zaczekać do wtorku, natomiast co wiemy na ten moment (margines błędu exit poll wynosi maksymalnie ok. 2%)?

Wiemy, że wybory parlamentarne 2023 wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które według badań uzyskało 36,8% głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 31,6% wyborców. Trzecia Droga uzyskała wynik 13% głosów, z kolei Lewica mogła liczyć na poparcie 8,6% głosujących. Ostatnią partią która powinna mieć miejsce w nowym parlamencie jest Konfederacja z wynikiem 6,2%, natomiast progu wyborczego najprawdopodobniej nie uda się przekroczyć Bezpartyjnym Samorządowcom, którzy uzyskali wynik na poziomie 2,4%. 

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Kto utworzy nowy rząd? Typowanie bukmachera Betfan

Misję sformowania nowego rządu otrzyma zapewne z rąk prezydenta Andrzeja Dudy lider zwycięskiej partii, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Tyle tylko, że jeśli w najbliższych tygodniach nie dojdzie do politycznego trzęsienia ziemi, to taki gabinet nie będzie miał szans na uzyskanie wotum zaufania w sejmie. To otwiera furtkę dla lidera opozycji, gdyż połączone siły Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy mogą liczyć na ok. 53,2% poparcia i taki rząd bez trudu otrzymałby wotum zaufania w parlamencie. 

Z takiego samego założenia wychodzą analitycy ustalający kursy bukmacherskie dla legalnej firmy Betfan. Ich zdaniem mało prawdopodobne jest uzyskanie wotum zaufania przez koalicję PiS/Konfederacja (kurs 4.00), a w kategoriach cudu należałoby rozpatrywać koalicję PiS/Trzecia Droga lub PiS/Lewica (kurs 15.00). Kursy bukmacherskie Betfan sugerują przy okazji, że najmniejszych problemów z uzyskaniem wotum zaufania nie miałaby koalicja Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy (kurs 1.05), dlatego wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nowym premierem zostanie lider opozycji Donald Tusk (kurs 1.10). 

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Nie masz konta w Betfan? Bonus 300 PLN czeka na nowych graczy!

Jeśli macie swoje przypuszczenia odnośnie kształtu nowego rządu, a nie posiadacie ciągle aktywnego konta gracza w Betfan, to żaden problem. Rejestracja konta trwa ok. 3 minut, można jej dokonać na smartfonie w aplikacji mobilnej bukmachera, a jeśli w jej trakcie wykorzystacie kod promocyjny BETONLINE, to już na starcie otrzymacie atrakcyjny bonus powitalny. 

20 PLN bez depozytu w Fortunie
20 PLN bez depozytu w Fortunie

Do zgarnięcia jest potrojenie kwoty pierwszego depozytu, a maksymalny bonus 300 PLN otrzymają gracze, którzy dokonają wpłaty na poziomie 150 PLN lub więcej (tacy typerzy będą mieli łącznie 450 PLN na grę w Betfan). Szukasz więcej informacji o tym bonusie powitalnym? Odnajdziesz je na oficjalnej stronie bukmachera.

5 / 5. Ocen: 33

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x