Nowy trener Rakowa Częstochowa przedstawiony! Kto zastąpi Marka Papszuna?

W środę 19 kwietnia odbyła się konferencja prasowa właściciela oraz trenera Rakowa Częstochowa, podczas której poinformowano, że szkoleniowiec Marek Papszun po sezonie 2022/23 pożegna się z klubem spod Jasnej Góry, po siedmiu latach owocnej współpracy. Dokładnie tydzień później poznaliśmy nazwisko jego następcy. Kto nim zostanie?

Kto nowy trenerem Rakowa Częstochowa? (Fot.: Raków Częstochowa via YouTube)

Dawid Szwarga nowym trenerem Rakowa Częstochowa

Na konferencji, która odbyła się w środę 26 kwietnia przed południem poinformowano, że opiekunem pierwszego zespołu Rakowa Częstochowa w sezonie 2023/2024 będzie 32-letni Dawid Szwarga, dotychczasowy asystent Marka Papszuna.

Nowy trener jest osobą, która posiada bardzo wysoki potencjał intelektualny. Merytorykę, wiedzę typowo piłkarską i pasję. Moim zdaniem to predestynuje go do tego, aby być bardzo dobrym trenerem dla Rakowa Częstochowa – zachwalał swojego wybrańca Michał Świerczewski, który po raz pierwszy z Dawidem Szwargą zetknął się już siedem lat temu i już wówczas widział w nim przyszłego współpracownika.

Dla Dawida Szwargi będzie to debiut w roli pierwszego trenera. Zważywszy na fakt, że wcześniej był asystentem w GKS-ie Katowice, a od 2021 roku w Rakowie Częstochowa, będzie to skok na bardzo głęboką wodę. Umowa z trenerem została podpisana na dwa lata z opcją przedłużenia po stronie klubu na dwa kolejne sezony.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nowy szkoleniowiec „Medalików” w pierwszym sezonie będzie bronił mistrzowskiego tytułu oraz walczył o udział w fazie grupowej europejskich pucharów. Jak na polskie realia to sytuacja praktycznie niespotykana.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Na pięć kolejek przed końcem sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy Raków Częstochowa zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą aż jedenastu punktów nad drugą w stawce Legią Warszawa i jest na autostradzie do pierwszego w historii klubu mistrzostwa kraju.

Z „Wojskowymi” piłkarze spod Jasnej Góry stoczą też bój w finale Fortuna Pucharu Polski 2023, który odbędzie się we wtorek 2 maja o godzinie 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie.

Konferencja prasowa Rakowa Częstochowa (26.04.2023)

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button