Mistrzowie Polski w finale turnieju w Moskwie

Szczypiorniści Łomży VIVE Kielce awansowali do finału turnieju towarzyskiego odbywającego się w Moskwie. Zawodnicy z naszego kraju pokonali w czwartek finalistę Ligi Europejskiej!

Mistrzowie Polski w finale turnieju w Moskwie
Mistrzowie Polski w finale turnieju w Moskwie

Przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze ręczni z Kielc w stolicy Rosji przygotowują się do początku nowego sezonu, który startuje już na początku września. Zawodnicy tego klubu po raz kolejny będą bronić tytułu mistrzowskiego na krajowym podwórku, ale wiadomo, że najważniejszym celem będzie dla nich powalczenie o sukces w europejskich pucharach. Nie bez powodu kielczanie wybrali się na ciekawie obsadzony turniej do Moskwy.

18 sierpnia mistrzowie Polski poradzili sobie z ekipą Donskie Kazaki, którą pokonali wysoko, 34:24. W meczu tym najwięcej celnych rzutów oddał Arkadiusz Moryto, który rozegrał znakomite spotkanie. Świetnie w bramce zaprezentował się za to Mateusz Kornecki. Golkipera na początku drugiej połowy zastąpił Andreas Wolff, jednak jego dyspozycja tego dnia pozostawała wiele do życzenia i szybko pożegnał się z miejscem między słupkami.

Fuechse Berlin nie dało rady polskiemu klubowi

Zdecydowanie trudniejsze zadanie od tego środowego zawodnicy z Kielc mieli wczoraj, czyli 19 sierpnia. Mistrzowie Polski walczyli z finalistą Ligi Europejskiej, Fuechse Berlin. To znany niemiecki klub, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi szczypiorniaka. Tym bardziej cieszy to, iż polski zespół wygrał aż 27:21 i zapewnił sobie miejsce w finale turnieju w Moskwie.

Podczas potyczki z berlińskim zespołem po raz kolejny świetnie zaprezentował się Arkadiusz Moryto, który zdobył dla drużyny sześć punktów. Oprócz niego najskuteczniejszym zawodnikiem z Kielc był Arciom Karalek.

W czwartek też dała o sobie znać wyśmienita forma Mateusza Kornackiego. Bramkarz zaliczył skuteczność wynoszącą ponad 50 procent i to mimo że musiał bronić rzuty takich zawodników jak chociażby słynny Hans Lindberg.

O zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Rosji ekipa Łomży VIVE Kielce powalczy z SKA Mińsk, które zajęło drugie miejsce w grupie B, wyprzedzając miejscowe CSKA. Początek meczu finałowego zaplanowany jest na godzinę 18.30 czasu lokalnego. w Polsce będzie wówczas 17.30.

Łomża Vive Kielce – Füchse Berlin 27:21 (17:11)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Vujović, Olejniczak, Sićko, Karacić, Kulesh, Moryto, Thrastarson, Gębala, Karalek, Nahi

Füchse Berlin: Milosavljev, Genz – Wiede, Lichtlein, Lindberg, Michalczik, Langhoff, Chrintz, Matthes, Kopljar, Vujović, Koch, Marsenić, Drux

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button