Miasto Kraków gospodarzem turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski 2023!

To już pewne! Miasto Kraków będzie gospodarzem wielkiego zimowego święta polskiej siatkówki siatkówki! To właśnie w stolicy Małopolski w dniach 25 i 26 lutego 2023 roku odbędzie się turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Mężczyzn.

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2023 w Krakowie

TAURON Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn wraca do Krakowa po zaledwie rocznej przerwie. Ostatni raz najlepsze zespoły zmagań o krajowy puchar rywalizowały w stolicy Małopolski w 2021 roku, a turniej finałowy odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, historycznym obiekcie Hutnika Kraków, dwukrotnego mistrza, sześciokrotnego wicemistrza oraz trzykrotnego brązowego medalisty rozgrywek ligowych. W bieżącym sezonie PlusLigi w tej hali gościnnie występuje ukraińska drużyna Barkom-Każany Lwów.

Puchar Polski, od niedawna noszący nazwę TAURON Puchar Polski, to rozgrywki z wieloletnią tradycją, które cieszą się dużym prestiżem wśród zawodników i kibiców. Jestem przekonany, że organizując turniej finałowy w Krakowie, wyjątkowym dla polskiej siatkówki miejscu, wybieramy sprawdzonego partnera, który wesprze nas w stworzeniu unikatowych widowisk sportowych. Kraków to doskonałe miejsce dla siatkówki. Stolica Małopolski ma nie tylko ogromne siatkarskie tradycje, ale również wielu kibiców kochających siatkówkę. Widać to doskonale podczas meczów, które w każdym roku rozgrywa w Krakowie reprezentacja Polski, ale także podczas spotkań PlusLigi z udziałem drużyny ze Lwowa, Barkomu Każany. Chciałbym przypomnieć, że w Krakowie spotykamy się często latem także podczas rozgrywek letniej PreZero Grand Prix PLS czy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. To miasto żyje siatkówką – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Przypominamy, że rozgrywki o krajowy puchar organizowane są już po raz sześćdziesiąty szósty, Po raz pierwszy polscy siatkarze rywalizowali o Puchar Polski w 1932 roku, a najlepszym okazał się zespół ŁKS Łódź. Rekordzistą w liczbie wygranych Pucharów Polski jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dziewięciokrotnie wywalczyła to trofeum. Po siedem pucharów wywalczyli gracze Indykpolu AZS Olsztyn i PGE Skry Bełchatów. W sumie na liście triumfatorów jest dwadzieścia siedem klubów.

Cieszymy, że władze PlusLigi i Polskiej Siatkówki ponownie postanowiły nam zaufać i Kraków będzie gospodarzem kolejnego dużego wydarzenia siatkarskiego w 2023 roku. Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski wróci do naszego miasta po roku przerwy. W marcu 2021 roku, z uwagi na pandemię, wydarzenie odbywało się bez udziału publiczności. Stąd pojawił się wtedy pomysł rozegrania turnieju w zmodernizowanej Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, która od 1970 roku była areną zmagań święcących sukcesy legendarnych siatkarzy Hutnika, przypomnienia o ich dokonaniach i uczczenia zasłużonego dla polskiej siatkówki klubu, obchodzącego rok wcześniej 70-lecie swojego istnienia. Teraz już będziemy mogli zaprosić kibiców do dopingowania najlepszych drużyn i zawodników PlusLigi oraz podziwiania „na żywo” występów wielu gwiazd światowej siatkówki w większym obiekcie. Zawodnicy na pewno z radością zagrają przed krakowską publicznością, bez wątpienia znów otrzymają wsparcie od licznie zgromadzonych kibiców i będziemy świadkami święta siatkówki – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Jak co roku od wielu już lat najważniejsze mecze Pucharu Polski w piłce siatkowej będzie można zobaczyć na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz na platformie internetowej Polsat Box Go. W środę poznaliśmy również turniejowa drabinkę, która przedstawia się w sposób następujący.

TAURON Puchar Polski 2023 siatkarzy: Drabinka turniejowa

Źródło: volley24.pl/Polska Liga Siatkówki (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x