Matty Cash może już grać dla reprezentacji Polski!!!

We wtorek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał wniosek Matty’ego Casha o potwierdzenie polskiego obywatelstwa. Dzięki temu obrońca angielskiego klubu Aston Villa już w listopadzie będzie mógł zagrać w barwach reprezentacji Polski!

Matty Cash może już grać dla reprezentacji Polski!!!

Obrońca z Premier League zagra w reprezentacji Polski

Warto tym miejscu wspomnieć, że przyspieszenie w sprawie obywatelstwa 24-letniego zawodnika nastąpiło na skutek rozmów nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą, które zostało poprzedzone rozmową selekcjonera Paulo Sousy z samym zawodnikiem.

„Trzeba podkreślić, że to Matty zgłosił się do nas dwa-trzy lata temu. Wypełnił profil na www.polskaut.pl i trafił do naszej bazy zawodników. Cash był wtedy podstawowym graczem Nottingham Forest, występującego na poziomie Championship, a więc bezpośrednim zapleczu angielskiej Premier League. Nie ukrywam, że od razu zostało to dostrzeżone, bo jednak mówimy o zawodniku, który aspiruje już tylko do pierwszej reprezentacji. Można więc powiedzieć, że poprzez naszego skauta w Wielkiej Brytanii, Przemysława Soczyńskiego, jesteśmy z Mattym w kontakcie już od trzech lat”. – tłumaczy koordynator skautingu zagranicznego PZPN, Maciej Chorążyk (cytat za laczynaspilka.pl)

Skąd w ogóle wziął się pomysł, żeby podstawowy zawodnik występującego w angielskiej Premier League zespołu Aston Villa zagrał w biało-czerwonych barwach? Jak dowiadujemy się z komunikatu polskiej federacji, rodzina zawodnika podkreśla, że kwestia gry Matthew Casha w reprezentacji Polski pojawiała się w rozmowach już od kilkunastu lat, gdy żył jeszcze jego dziadek, pochodzący z północy naszego kraju Ryszard Tomaszewski. W przypadku Casha sprawa obywatelstwa była o tyle prostsza, że wystarczyło jedynie jego potwierdzenie, a nie przyznanie w ramach procedury dla obcokrajowców nie mających związku z Polską.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Paulo Sousa powoła Maty’ego Casha już na listopadowe zgrupowanie polskiej drużyny narodowej, które poprzedzi dwa ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, w których zmierzymy się z reprezentacjami Andory na wyjeździe i z drużyną narodową Węgier na PGE Narodowym W Warszawie.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Matty Cash może już grać dla reprezentacji Polski!!!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P