Liga Arabii Saudyjskiej z rekordowy zainteresowaniem kibiców

Cristiano Ronaldo to piłkarz, o którym mówi się od zawsze. Od nie tak dawna w kontekście dalszej jego przyszłości. Jak się bowiem okazało, ta wcale nie jest pewna, a sam zainteresowany zaczął poważnie rozglądać się po rynku, szukając klubów zainteresowanych jego niewątpliwym talentem. W chwili, w której wszystko stało się jasne, warto pokrótce opisać jego dotychczasową sagę transferową. Ta jest bowiem wyjątkowo ciekawa.

ronaldo alnassr
Liga Arabii Saudyjskiej z rekordowy zainteresowaniem kibiców

Saga transferowa Ronaldo na koniec 2022 roku

Tuż przed rozpoczęciem się Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, w listopadzie 2022 roku,  Cristiano Ronaldo oficjalnie przestał być piłkarzem Manchesteru United, do którego trafił ponownie po szalenie udanym romansie z Realem Madryt, a później niezbyt korzystnym – z Juventusem. Na Mistrzostwach Świata 2022 jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata był “wolnym strzelcem”, pozbawionym klubu, ale stanowiącym naprawdę gorący “kąsek” na rynku transferowym.

Bezpośrednio po mundialu, rozpoczęły się spekulacje. Od początku mówiono, że Ronaldo ma trafić do klubu z Arabii Saudyjskiej. Później jednak widziano go w Londynie i zaczęto łączyć go z tamtejszym Chelsea. Kilka dni temu zaś wychowanek Sportingu pojawił się w Madrycie, gdzie mówiono o jego wielkim powrocie do drużyny Królewskich. Okazało się, że obie te plotki nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą.

Jaka będzie nadchodząca przyszłość Cristiano Ronaldo?

Zaledwie kilkanaście godzin temu okazało się, że pogłoski, które pojawiały się na samym początku sagi transferowej Ronaldo były prawdziwe. Przynajmniej te wskazujące na saudyjski kierunek Portugalczyka. Jak podał klub Al-Nassr na swoich platformach społecznościowych, legendarny piłkarz został jego nowym nabytkiem. Wszystko wskazuje na to, że co najmniej na najbliższe 2,5 roku. Choć szczegóły na temat umowy są obecnie trzymane w tajemnicy, ma ona opiewać na kwotę 200 mln euro rocznie. Prawdziwa transferowa bomba będzie czymś, o czym z pewnością będzie się mówiło przez wiele nadchodzących miesięcy. Pytanie jest jednak jedno – czy zdoła ona zwrócić oczy świata na arabski futbol?

Wiadomo już, że zainteresowanie kibiców oglądaniem Ligi Arabii Saudyjskiej już jest rekordowe, stacje telewizyjne walczą o prawa do relacjonowania meczów Ronaldo. Transfer do nowego klubu skomentował Ronaldo, pisząc o nowym wyzwaniu i historii, jaka pisze się na naszych oczach.

Liga saudyjska trwa w najlepsze, a już w pierwszy czwartek stycznia nowy klub Ronaldo stoczy swój pierwszy w roku mecz. Czy zobaczymy w nim Portugalczyka? Tego jeszcze nie wiadomo. Ronaldo w Al-Nassr to z pewnością wydarzenie, które będziemy z zainteresowaniem obserwować w 2023 roku.

5 / 5. Ocen: 5

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x