Już tylko CR7 lepszy od Lewandowskiego

Już tylko Cristiano Ronaldo wyprzedza Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów eliminacji MŚ. „Lewy” awansował również w innym prestiżowym zestawieniu!

Już tylko CR7 lepszy od Lewandowskiego
Już tylko CR7 lepszy od Lewandowskiego

Lewandowski skuteczny z San Marino

Wielu spodziewało się tego, że Paulo Sousa wystawi Roberta Lewandowskiego w meczu z San Marino. Szkoleniowiec polskiej reprezentacji zapowiadał przed wrześniowymi spotkaniami, że nie zamierza naszego gwiazdora oszczędzać, gdyż ten jest ewidentnie głodny bramek i ich strzelanie chce mu umożliwić.

„Lewy” zaliczył znakomity występ w meczu z Angolą, której strzelił jednego gola. W pojedynku z San Marino kapitan naszej kadry dołożył dwa celne trafienia, dzięki czemu zdobył 71. oraz 72. bramkę w historii występów dla Polski.

Dzięki niedzielnemu występowi napastnik Bayernu Monachium awansował na czwartą lokatę najskuteczniejszych europejskich zawodników z największą liczbą bramek dla drużyny narodowej. Trzeci w tym zestawieniu jest Sandor Kocsis mający na koncie 75 goli. Wydaje się, że wynik tego zawodnika jest jak najbardziej w zasięgu Lewandowskiego.

CR7 na szczycie. „Lewy” tuż za nim

Co więcej, Lewandowski jest już drugim najlepszym strzelcem w historii europejskich eliminacji do MŚ. Za Polakiem są już takie piłkarskie sławy jak Andrij Szewczenko czy Edin Dżeko.

W obu podanych wyżej klasyfikacjach polski kapitan przegrywa przede wszystkim z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dla swojego kraju zdobył już 111 goli, a w europejskich eliminacjach – 33. Czy CR7 ma się czego obawiać ze strony „Lewego”? Po Polaku można spodziewać się wszystkiego, więc niczego całkowicie wykluczyć nie można.

Piłkarze z Europy z największą liczbą goli w reprezentacji:

  1. Cristiano Ronaldo – 111
  2. Ferenc Puskas – 84
  3. Sandor Koscsis – 75
  4. Robert Lewandowski – 72
  5. Miroslav Klose – 71

Piłkarze z Europy z największą liczbą goli w eliminacjach mistrzostw świata:

  1. Cristiano Ronaldo – 33
  2. Robert Lewandowski – 27
  3. Andrij Szewczenko – 26
  4. Edin Dżeko – 25

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button