Jak obstawiać esport u bukmacherów? TOP 10 zakładów

Jak obstawiać esport u bukmacherów? TOP 10 zakładów! Czasy się zmieniają i coś, co jeszcze kilkanaście lat temu było rzeczą nie do pomyślenia, dziś stało się rzeczywistością. Mowa tutaj między innymi o tym, że gry komputerowe stały się formą… sportu. Sportu wirtualnego, by ująć to bardziej precyzyjnie. Twórcy wybranych tytułów (między innymi popularnego Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends) zadbali doskonale o warstwę rywalizacyjną, a wokół ich gier stworzyły się społeczności, które z kolei połączyły się w drużyny. Dało to początek e-sportowi, czyli bazującym na rywalizacji drużynowej (ale i solowej, w zależności od wybranej gry) sporcie wirtualnym, stale zyskującym na popularności na całym świecie.

jak obstawiać esport u bukmacherów
Jak obstawiać esport u bukmacherów? TOP 10 zakładów

Choć wciąż nie można porównywać e-sportu do klasycznych dyscyplin sportowych, już teraz pełni on ważną rolę w świecie. Zauważyli to też bukmacherzy, w których ofercie zaczęły się pojawiać rozmaite większe i mniejsze spotkania e-sportowe. Ci, którzy poszli z duchem czasu i zamieścili je u siebie z pewnością już zyskują – a zyskiwać będą jeszcze więcej, bo branża e-sportowa wręcz galopuje do przodu i rozwija się w fenomenalnym tempie. W naszym artykule zamierzamy skupić się na tym, w jaki sposób obstawiać wydarzenia związane właśnie z nią, gdzie to robić, jakie są rodzaje zakładu. Postaramy się więc poruszyć niemal każdy aspekt e-sportu u legalnie działających w Polsce bukmacherów. 

Czym jest esport i jak go obstawiać u bukmacherów?

E-sport, przez wielu nazywany również po prostu sportem elektronicznym, jest formą sportowej rywalizacji, której głównym przedmiotem działań są gry komputerowe. Jego historia jest bardzo powiązana z popularną grą StarCraft, a także produkcjami pokroju Counter-Strike i Quake, uważanymi za pionierów w tej dziedzinie. To właśnie popularność tej ostatniej przyczyniła się (już w 1997 roku) do powstania pierwszej ligi zawodowych graczy. W chwili obecnej prym pod tym względem wiodą nowsze produkcje, w tym League of Legends od firmy Riot Games, Dota 2 od studia Valve oraz Counter Strike: Global Offensive, również pochodzący od tego ostatniego dewelopera.W chwili obecnej na świecie rozgrywa się co najmniej czternaście turniejów e-sportowych, którym z kolei często towarzyszą ligi krajowe (jak chociażby w przypadku League of Legends).

UWAGA: Legalny bukmacher Fuksiarz oferuje: Early Payout (dwie bramki przewagi? Wygrany zakład!), Cashback bez limitu (wypłata bez obrotu!), 500 PLN bez ryzyka (bez obrotu!). Rejestracja na www.Fuksiarz.pl

Rodzaje zakładów bukmacherskich na esport

Z uwagi na to, że e-sporty mają w założeniach imitować prawdziwy sport, zwłaszcza ten w postaci drużynowej, ma to swoje odzwierciedlenie w świecie bukmacherskim. Najpopularniejsze są tutaj zatem przedmeczowe zakłady bukmacherskie, których działanie sprowadza się zazwyczaj na obstawienie tego, kto wygra daną potyczkę – niezależnie od tego, czy wezmą w niej udział pojedynczy gracze czy też drużyny (to z kolei definiuje sam rodzaj gry) jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Co lepsi legalni bukmacherzy dają również możliwość obstawiania zakładów specjalnych, na przykład na to, kto „rozleje pierwszą krew” (a zatem jako pierwszy zabije postać kierowaną przez przeciwnika). Opcji jest dużo, a kursy zależą zwykle od wagi spotkań. Mecze ligowe w League of Legends będą na przykład mniej ważne, podczas gdy te z oficjalnych turniejów o mistrzostwo Europy, Stanów Zjednoczonych czy Świata – znacznie bardziej.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

E-sport jest odnogą sportu, w ramach której regularnie rozgrywają się wielkie wydarzenia – podążając za przykładem League of Legends, mogą być nimi Mistrzostwa Świata właśnie w tę grę. Dają one bukmacherom okazję do wprowadzenia zakładów długoterminowych. Te sprowadzają się do obstawienia zwycięzcy wybranego turnieju na długo przed tym, nim ten w ogóle się rozpocznie. Jest to bardzo ryzykowne, zwłaszcza, że e-sport (podobnie, jak jego klasyczny odpowiednik) cechuje się sporą losowością i nieprzewidywalnością – daje jednak dużo frajdy, zaognia zabawę, a przede wszystkim umożliwia wygranie ogromnych pieniędzy. Jeśli oczywiście zakład nam się powiedzie.

Obstawianie esportu u bukmacherów – czy można zarobić?

Spotkania e-sportowe u większości legalnie działających polskich bukmacherów można obstawiać na żywo. Naturalnie rzecz biorąc to, na co możemy postawić w rozgrywkach live, diametralnie różni się od siebie, w zależności od tego, z jaką grą mamy do czynienia. Ogólnie to opisując, w niemal każdej grze, możliwe jest obstawienie tego, kto jako pierwszy pozbędzie się postaci przeciwnika. W przypadku tych gier, w których jeden pojedynek drużyn składa się z kilku etapów, można obstawić zarówno zwycięzcę całego pojedynku, jak i wygranego na poszczególnych jego etapach. Zakłady na esport mogą być bardzo różne, a ich paleta zależy w pełni od oferty wybranego operatora bukmacherskiego. Czy można zarobić na obstawianiu esportu? Oczywiście, że tak, wygrane kupony doskonale pokazują nam, że wygraną mogą być bardzo okazałe. Więcej o najlepszych bukmacherach, na których usługi powinno się zwrócić uwagę – poniżej.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Esport w ofercie legalnych polskich bukmacherów

Choć w naszym kraju świat e-sportu wciąż raczkuje, poza jego granicami zadomowił się na dobre już jakiś czas temu. Polscy legalni bukmacherzy starają się to wykorzystać i zaimplementować związaną z nim ofertę również do własnych serwisów Internetowych. Sprawia to, że pojawia się duża konkurencja na rynku – jakiego bukmachera więc wybrać, aby wycisnąć obstawanie spotkań e-sportowych do cna? Opcji mamy co najmniej kilka, a tymi najciekawszymi są:

 • STS – Star-Typ Sport istnieje na rynku już od tak długiego czasu, że doskonale poznał rządzące nim prawa i na bieżąco stara się za nimi nadążać. Ma to odzwierciedlenie również w branży esportowej, dla której przygotował osobny dział. W związku z tym, że nie miesza e-sportu z klasycznymi sportami, w jego ofercie zdecydowanie najłatwiej się odnaleźć. Zwłaszcza, że każda kolejna gra jest opatrzona swoją własną ikonką, co jest niezwykle przydatne przy przeglądaniu spotkań na żywo i długich tabelek. Bukmacher na stronie www.STS.pl jako jeden z nielicznych daje dostęp do transmisji online wydarzeń e-sportowych, dzięki czemu jego oferta obstawiania ich na żywo może być jeszcze efektywniej wykorzystywana.

  W sumie bukmacher daje dostęp do pięciu różnych gier: Counter Strike’a, League of Legends, Dota 2, StarCraft Broodwar i Overwatch. Dodatkowo w STS online można obstawiać tak zwane „zakłady specjalne”, zazwyczaj długoterminowe. Postawić można na przykład na to, że Jankos uzyska tytuł MVP na Mistrzostwach Świata w League of Legends w 2022 roku. Czytelnie wyglądający harmonogram nie pozwala przegapić żadnego spotkania, a sam proces na obstawianie esportu jest intuicyjny – podobnie, jak w przypadku podstawowej oferty zakładów bukmacherskich tego operatora.
UWAGA: Sprawdź aktualny ranking bukmacherów - wybierz bukmachera z najlepszą ofertą kursów, zakładów i bonusów na start.
 • LV Bet – LV Bet jest drugim polskim legalnym bukmacherem, który oferuje możliwość oglądania spotkań e-sportowych bezpośrednio u siebie, bez potrzeby odwieszania serwisów zewnętrznych. Korzysta przy tym z integracji z popularnym serwisem streamingowym Twitch. W swojej ofercie posiada pięć gier: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2, Overwatch i StarCraft, przy czym to w ramach tych dwóch pierwszych jego oferta jest najbardziej rozbudowana. LV Bet daje dostęp, podobnie, jak STS i Superbet, do osobnego działu Esportowego, w związku z czym wszystko jest bardzo czytelne i łatwo znaleźć tytuł, którym naprawdę się interesuje.

  Firma rozwija się pod względem dostępności wydarzeń sportowych i można śmiało uznać, że depcze po piętach wspomnianemu STS-owi. Zwłaszcza, że w przypadku najpopularniejszego LoLa oferuje możliwość obstawiania nie tylko głównych turniejów, ale i spotkań z lig krajowych kilkunastu państw (pośród nich w chwili obecnej brakuje jednak Polski). Operator daje dostęp do wielu zakładów, zwłaszcza tych na żywo – choć jego oferta wciąż nie jest kompletna i nie pokrywa wszystkich wydarzeń, z pewnością jest czymś godnym zainteresowania. Zwłaszcza, jeśli ma się konto w LV Bet (będzie ono aktywne również w dziale Esportowym, oczywiście).
 • Betclic – znany z czytelności swojego interfejsu Betclic nie oferuje specjalnej zakładki skierowanej do wielbicieli Esportu. Zamiast tego, integruje go z głównymi sportami. Taki podział w połączeniu z rozbudowaną ofertą sprawia, że całość może się wydać nieczytelna – nadrabiane jest to jednak wysokimi stawkami, czytelnością w obrębie samych meczy i możliwością składania zakładów przedmeczowych nie tylko w obrębie wyniku, ale też pierwszej krwi (Counter Strike: Global Offensive) czy też pierwszej wieży, która zostanie zniszczona (League of Legends). Menu z najpopularniejszymi rozgrywkami pozwala nieco uporządkować to, czym możemy być zainteresowani. Sam bukmacher daje z kolei dostęp do zaledwie czterech gier, ale jako jedyny zawiera w sobie ofertę rozgrywek w Call of Duty (COD League), co powinno przyciągnąć do niego wielbicieli tejże gry.
Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania
 • Betfan – Esport w ofercie bukmachera Betfan, który rozpoczął swoją działalność stosunkowo niedawno, jest dość okrojona i obejmuje zasięgiem cztery gry, zwracając jednak uwagę tylko na największe wydarzenia rozgrywane w ich obrębie. E-sport nie posiada tutaj osobnej zakładki – jest po prostu innym sportem, co sprawia, że ciężko się w tym odnaleźć, zupełnie inaczej jest u popularnego bukmachera Fuksiarz. Mimo wszystko jednak bukmacher Betfan oferuje dość dobre kursy na wybrane wydarzenia i choć nie wszystkie są u niego dostępne, te, które są stanowią pozycje zdecydowanie godne zainteresowania. Teraz w Betfan kod rejestracyjny na specjalne bonusy to: BETONLINE.

Gdzie oglądać na żywo spotkania esportowe? Czy u bukmachera też można?

Większość spotkań e-sportowych transmitowanych jest na żywo za pośrednictwem oficjalnych stron danej gry. Ponadto są one zwykle transmitowane w sposób strumieniowy na łamach popularnych serwisów streamingowych. Niektórzy legalni bukmacherzy online oferują możliwość oglądania spotkań e-sportowych na łamach swoich serwisów internetowych. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w połączeniu z możliwością obstawiania na żywo (którą wiele osób znać może z klasycznych sportów) i przede wszystkim przy korzystaniu z urządzeń mobilnych, które dają bardzo ograniczone funkcjonalności związane z przełączaniem się między transmisją na żywo a aplikacją bukmachera (a nawet jeśli je zapewniają, jest to najzwyczajniej w świecie niewygodne).

Do legalnych bukmacherów, którzy w swojej standardowej ofercie dają dostęp do transmisji na żywo spotkań e-sportowych należą STS i Fortuna. Choć inni operatorzy również proponują obstawianie spotkań e-sportowych live, jedynie odświeżają one ich wynik i poszczególne zakłady, nie pokazując tego, co dzieje się w danej grze.

Esport w zakładach bukmacherskich – obstawianie tylko dla fanów gier?

Esport to forma rywalizacji sportowej, która zyskuje na popularności na całym świecie. To zjawisko, które na stałe wpisało się w kulturę masową i przyciąga uwagę milionów ludzi. Wraz z rozwojem esportu pojawiła się też możliwość obstawiania na mecze, co stanowi świetną zabawę i szansę na zarobienie pieniędzy. W tym artykule omówimy popularne gry esportowe, a także podpowiemy, jak skutecznie obstawiać w tym świecie.

Popularne gry esportowe

Esport ma wiele różnych dyscyplin, a każda z nich cieszy się dużą popularnością wśród graczy i fanów. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych gier esportowych, wraz z krótkim opisem.

GraOpis
League of LegendsGra, w której dwie pięcioosobowe drużyny walczą o zwycięstwo
Counter-Strike: GOStrzelanka, w której dwie drużyny walczą o cel
Dota 2Gra, w której dwie pięcioosobowe drużyny walczą o zwycięstwo
OverwatchGra, w której dwie drużyny walczą o kontrolę mapy
FortniteGra, w której 100 graczy walczą o przetrwanie

Obstawianie na mecze esportowe jest bardzo podobne do obstawiania na tradycyjne mecze sportowe. Niemniej jednak, istnieją pewne cechy charakterystyczne, które warto wziąć pod uwagę, aby skutecznie obstawiać w tym świecie. Oto kilka porad, które pomogą Ci w tym.

 1. Poznaj dyscyplinę

Aby obstawiać skutecznie na mecze esportowe, musisz znać daną dyscyplinę. Zanim zaczniesz obstawiać, warto poświęcić trochę czasu na naukę gry. Poznaj reguły, strategie, a także graczy i drużyny, które biorą udział w rozgrywkach. Im lepiej zrozumiesz grę, tym łatwiej będzie Ci przewidzieć wynik meczu.

 1. Śledź aktualności

Esport to szybko zmieniający się świat, w którym co chwilę dzieje się coś nowego. Dlatego warto śledzić aktualności ze świata esportu, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Przeczytaj o planowanych turniejach, zmianach w drużynach i formie graczy. To wszystko może mieć wpływ na wynik meczu i Twoją decyzję co do obstawienia.

 1. Wybierz odpowiedniego bukmachera

Wybór odpowiedniego bukmachera to kluczowy element obstawiania, niezależnie od tego, czy obstawiasz na tradycyjne mecze sportowe czy na esport. Wybierz renomowanego bukmachera, który oferuje obstawianie na esport i zapewnia bezpieczeństwo transakcji oraz odpowiednie kursy. Warto też sprawdzić, czy bukmacher oferuje bonusy powitalne i promocje dla graczy obstawiających esport.

 1. Analizuj statystyki

Statystyki to ważne narzędzie, które pomaga w przewidywaniu wyników meczów. Analizuj statystyki z poprzednich rozgrywek, aby określić formę drużyn i graczy. Warto też przyjrzeć się statystykom związanych z daną dyscypliną, takim jak skuteczność strzałów, procent wygranych meczów czy ilość zabić w grach typu FPS.

 1. Ustal budżet i obstawiaj ostrożnie

Obstawianie na mecze esportowe może być bardzo emocjonujące, ale nie zapominaj, że to także forma hazardu. Ustal maksymalny budżet, który możesz przeznaczyć na obstawianie i obstawiaj ostrożnie. Nie ryzykuj więcej, niż jesteś w stanie przegrać. Pamiętaj, że zawsze istnieje ryzyko straty, dlatego traktuj obstawianie jako formę rozrywki, a nie źródło dochodu.

Obstawianie esportu to nie tylko zabawa, ale także możliwy zarobek

Obstawianie na mecze esportowe to świetna zabawa i szansa na zarobienie pieniędzy, ale wymaga trochę pracy i zaangażowania. Poznaj dyscyplinę, śledź aktualności, wybierz odpowiedniego bukmachera, analizuj statystyki i obstawiaj ostrożnie. Dzięki tym poradom zwiększysz swoje szanse na sukces w świecie obstawiania esportu.


5 / 5. Ocen: 37

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button