IO Paryż 2024: Sensacja w turnieju siatkarzy była blisko! Włosi uciekli spod topora

Bartosz KamińskiBartosz Kamiński
5 sierpnia 2024 15:50
IO Paryż 2024: Sensacja w turnieju siatkarzy była blisko! Włosi uciekli spod topora

Reprezentacja Włoch, która po zwycięstwie nad Polską wygrała grupę "B" podczas pierwszej fazy turnieju olimpijskiego siatkarzy, była o włos od odpadnięcia z dalszej rywalizacji już w ćwierćfinale IO Paryż 2024! Azzurri przegrywali już 0:2 w setach i 21:24 w trzecim, ale zdołali odwrócić losy konfrontacji z Japonią. Jak do tego doszło?

Siatkówka IO Paryż 2024: Japończycy bliscy wyeliminowania Włochów, ale to Italia zagra o medale

W dniu ćwierćfinału Włochy - Japonia analitycy legalnych firm bukmacherskich dawali aż 80% szans na awans drużynie Italii i trudno było im się dziwić, bo Azzurri wygrali z kompletem punktów grupę, w której rywalizowali też Polacy i Brazylijczycy, a Japonia wywalczyła awans do 1/4 finału z aż dwoma porażkami na koncie (2:3 z Niemcami oraz 1:3 z USA).

Jakież było więc zdziwienie, kiedy to siatkarze z "Kraju Kwitnącej Wiśni" wygrali dwa pierwsze sety rywalizacji z Italią (25:23, 25:20). W trzecim Japonia miała aż trzy piłki meczowe (24:21), żeby przegrać tę część meczu po grze na przewagi (25:27). Również czwarta padła łupem Włochów po zaciętej końcówce, ale tym razem to Japończycy gonili (26:24).

Do wyłonienia drugiego półfinalisty turnieju olimpijskiego siatkarzy - Paryż 2024 niezbędny okazał się tie-break! W decydującej partii również nie brakowało zaciętej walki. Ponownie zespoły rywalizowały na przewagi i ponownie lepsi okazali się Włosi (17:15) i to oni po blisko trzech godzinach walki zapewnili sobie prawo gry o medale w stolicy Francji! Co za mecz, co za emocje!!!

W pierwszym olimpijskim ćwierćfinale na IO Paryż 2024 reprezentacja Polski pokonała 3:1 Słowenię i po raz pierwszy od 44 lat awansowała do najlepszej czwórki najważniejszej imprezy w świecie sportu. Biało-Czerwoni na medal czekają jeszcze dłużej, bo 48 lat, ale do jego zdobycia potrzebna jest jeszcze jedna wygrana.

Polscy siatkarze oraz Włosi znaleźli się w różnych połówkach drabinki, więc mogą się spotkać dopiero w wielkim finale lub w meczu o brązowy medal. Wcześniej Polska zmierzy się z reprezentacją USA lub Brazylii, a Włosi z Francją lub Niemcami.

Zobacz też:

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!