Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Włoch, gdzie zagra z Wilfredo Leonem!

Mówiło się o tym od dawna, ale do finalizacji sprawy doszło w środę 29 czerwca. Tego dnia Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Sir Safety Perugia ogłosiły porozumienie w sprawie transferu Kamila Semeniuka!

Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Włoch, gdzie zagra z Wilfredo Leonem!

Kamil Semeniuk zagra w Perugii razem z Leonem

Włochom bardzo zależało na przyjmującym reprezentacji Polski, więc nie czekali aż jego umowa wygaśnie tylko zapłacili mistrzom Polski odstępne, co w świecie siatkówki zdarza się bardzo rzadko. Ile dokładnie ZAKSA zarobiła na sprzedaży swojego przyjmującego nie wiadomo, ale mówi się o kwocie kilkuset tysięcy euro.

MVP Superfinału Ligi Mistrzów z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobył niemal wszystkie trofea, jakie są do zdobycia w świecie klubowej siatkówki. W gablocie brakuje tylko złota Klubowych Mistrzostw Świata, ale akurat te zmagania nie cieszą się zbyt wielkim prestiżem. Sam zawodnik przyznaje, że decyzja o zmianie barw klubowych po tych ośmiu latach nie była łatwa, ale to dobry moment na kolejny krok w karierze.

Chyba nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego momentu. Prawdę mówiąc sam nie oczekiwałem, że ten sezon się aż tak dobrze potoczy i po wygranym meczu finałowym w Lidze Mistrzów uda mi się zdobyć nagrodę dla najlepszego zawodnika. Dlatego patrząc z tej strony to był chyba najlepszy moment na zmiany. Nie było jednak łatwo podjąć tę decyzję, długo się nad tym zastanawiałem, biłem się z myślami czy to jest odpowiedni moment i właściwa decyzja– powiedział Kamil Semeniuk (cytat za zaksa.pl).

Kamil Semeniuk w Sir Safety Perugia stworzy parę przejmujących z Wilfredo Leonem, a poprowadzi ich Andrea Anastasi, były selekcjoner reprezentacji Polski i trener Trefla Gdańsk czy Projektu Warszawa, co znacznie powinno ułatwić „Semenowi” aklimatyzację w nowym środowisku.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x