Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Włoch, gdzie zagra z Wilfredo Leonem!

Mówiło się o tym od dawna, ale do finalizacji sprawy doszło w środę 29 czerwca. Tego dnia Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Sir Safety Perugia ogłosiły porozumienie w sprawie transferu Kamila Semeniuka!

Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Włoch, gdzie zagra z Wilfredo Leonem!

Kamil Semeniuk zagra w Perugii razem z Leonem

Włochom bardzo zależało na przyjmującym reprezentacji Polski, więc nie czekali aż jego umowa wygaśnie tylko zapłacili mistrzom Polski odstępne, co w świecie siatkówki zdarza się bardzo rzadko. Ile dokładnie ZAKSA zarobiła na sprzedaży swojego przyjmującego nie wiadomo, ale mówi się o kwocie kilkuset tysięcy euro.

MVP Superfinału Ligi Mistrzów z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobył niemal wszystkie trofea, jakie są do zdobycia w świecie klubowej siatkówki. W gablocie brakuje tylko złota Klubowych Mistrzostw Świata, ale akurat te zmagania nie cieszą się zbyt wielkim prestiżem. Sam zawodnik przyznaje, że decyzja o zmianie barw klubowych po tych ośmiu latach nie była łatwa, ale to dobry moment na kolejny krok w karierze.

Chyba nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego momentu. Prawdę mówiąc sam nie oczekiwałem, że ten sezon się aż tak dobrze potoczy i po wygranym meczu finałowym w Lidze Mistrzów uda mi się zdobyć nagrodę dla najlepszego zawodnika. Dlatego patrząc z tej strony to był chyba najlepszy moment na zmiany. Nie było jednak łatwo podjąć tę decyzję, długo się nad tym zastanawiałem, biłem się z myślami czy to jest odpowiedni moment i właściwa decyzja– powiedział Kamil Semeniuk (cytat za zaksa.pl).

Kamil Semeniuk w Sir Safety Perugia stworzy parę przejmujących z Wilfredo Leonem, a poprowadzi ich Andrea Anastasi, były selekcjoner reprezentacji Polski i trener Trefla Gdańsk czy Projektu Warszawa, co znacznie powinno ułatwić „Semenowi” aklimatyzację w nowym środowisku.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Gwiazda polskiej siatkówki przenosi się do Włoch, gdzie zagra z Wilfredo Leonem!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P