Grzegorz Krychowiak rozwiązuje kontrakt z FK Krasnodar! Polak bez klubu

Grzegorz Krychowiak rozwiązał bardzo korzystny kontrakt z rosyjskim zespołem i jako kapitan namówił do tego także innych obcokrajowców w zespole.

krychowiak grzegorz
Grzegorz Krychowiak rozwiązuje kontrakt z FK Krasnodar! Polak bez klubu

Grzegorz Krychowiak wyznacza trendy w rosyjskiej drużynie FK Krasnodar

Można spokojnie napisać o dumie, jaką możemy czuć myśląc o działaniach Grzegorza Krychowiaka w związku z wojną Rosji w Ukrainie. W końcu Krychowiak od dosyć niedawna reprezentuje od niedawna barwy rosyjskiego zespołu FK Krasnodar, a w Rosji gra od kilku lat.

Jest jedną z gwiazd całej ligi rosyjskiej i zespołu, jednocześnie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w całych rozgrywkach. W Krasnodarze zarabiał bardzo dobre pieniądze, więc na pewno nie było mu tak łatwo z nich zrezygnować. Rozwiązując kontrakt, który obowiązywał do czerwca 2024 roku.

Dodatkowo jeden z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski w ostatnich latach zwołał także wszystkich obcokrajowców w zespole i spróbował namówić ich do tego samego działania w geście solidarności z Ukrainą. Najważniejsze w tej sytuacji jest to, że nie skończyło się jedynie na próbach namawiania, a rozmowy z kolegami z zespołu przyniosły realny efekt. Wszyscy obcokrajowcy rozwiązali swoje kontrakty z FK Krasnodar.

Tym samym zespół opuściło aż dziewięciu zawodników. Lista nazwisk jest dosyć imponująca. Poza Krychowiakiem swoje umowy ze skutkiem natychmiastowym rozwiązali bowiem: brazylijski środkowy obrońca Kaio, Ekwadorczyk Ramirez, francuski ofensywny pomocnik Remy Cabela, Szwajcar Viktor Claesson, Brazylijczyk Wanderson, najbardziej wartościowy piłkarz w kadrze John Cordoba oraz norweski napastnik Erik Botheim.

Sam Krychowiak do Krasnodaru trafił w sierpniu 2021 roku, więc zagrał tam nieco ponad pół sezonu. W tym czasie wystąpił w zespole z Rosji 15 razy. Strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty. Zapracował także na status kapitana. Jego obecna wartość rynkowa jest równa 11 milionom euro. Krasnodar nie dostanie już jednak żadnych pieniędzy.

Krychowiak zrobił własny ruch, czekamy na to, czy FIFA także ustali coś nowego w kwestii rozwiązywania kontraktów z rosyjskimi zespołami.

UWAGA: Dla nowych graczy zakładów wzajemnych, najlepsze firmy bukmacherskie mają ciekawe promocje i bonusy powitalne.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x