Duże wzmocnienie Legii Warszawa

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła transfer 24-letniego Makanu Baku. Skrzydłowy podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt. To czwarty ruch klubu z Warszawy w letnim oknie transferowym.

Duże wzmocnienie Legii Warszawa (Fot.: Legia Warszawa/YouTube/screen)

Legia Warszawa zbroi się przed nowym sezonem

Najnowszy nabytek „Wojskowych” to zawodnik typowo ofensywny. Makanu Baku jest skrzydłowym, świetnie sprawdzającym się również na pozycji napastnika. W ostatnim sezonie występował w Goeztepe, gdzie rozegrał 19 meczów i zdobył dwie bramki. Wcześniej był piłkarzem Warty Poznań. Jego dotychczasowy bilans na naszych boiskach to 13 meczów i sześć goli.

Widzowie Ekstraklasy doskonale znają Makanę — pokazał się w naszej lidze z bardzo dobrej strony. Opuścił Ekstraklasę na rok. Dlaczego wraca? Jest to piłkarz, który pasuje nam profilowo, jest w odpowiednim wieku. Ma 24 lata, duże doświadczenie, jednocześnie kilku lat mu brakuje do peaku rozwojowego, więc może być jeszcze lepszym piłkarzem – ocenił zawodnika Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii.

Legia Warszawa nie próżnuje w aktualnie trwającym oknie transferowym. Wcześniej klub pozyskał za darmo napastnika Blaza Kramera z FC Zurich, skrzydłowego Roberta Picha ze Śląska Wrocław, a także bramkarza Dominika Hładuna z Zagłębia Lubin.

źródło: laolagame.com

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x