Decyzja w sprawie barażu Rosja – Polska już w piątek?

Niewykluczone, że w najbliższy piątek, tj. 25 lutego, zapadnie decyzja w sprawie meczu barażowego Rosja – Polska. Tego dnia ogłoszone też zostanie przeniesienie finałowego spotkania Ligi Mistrzów.

Decyzja w sprawie barażu Rosja – Polska już w piątek?

Baraż Rosja – Polska. Odbędzie się czy nie?

Finał Ligi Mistrzów rozgrywany jest w każdym sezonie w innym miejscu. W roku 2022 padło na rosyjski Sankt Petersburg. Wszystko wskazuje jednak na to, że gospodarz tego wydarzenia zostanie zmieniony ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę. Informacja nie została jeszcze potwierdzona oficjalnie, jednak kibice oraz dziennikarze ze świata domagają się działania ze strony federacji. Nikt nie wyobraża sobie także wysyłania piłkarzy do kraju, który uwikłany jest w konflikt zbrojny.

W piątek o godzinie 10.00 czasu polskiego ma rozpocząć się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Prawdopodobnie to wtedy zapadnie decyzja na temat kluczowych spraw związanych z piłką nożną w obliczu sytuacji, jaka ma miejsce na terenie Ukrainy.

Polscy kibice liczą na to, że również w ten piątek będzie wiadomo coś więcej na temat meczu barażowego Rosja – Polska, który ma odbyć się już za miesiąc w Moskwie. Jak na razie nie podjęto żadnych działań w sprawie zmiany miejsca organizacji spotkania. Wręcz przeciwnie – Rosjanie ogłosili, że kibice będą mogli wejść na stadion, by wspierać piłkarzy w starciu z Biało-Czerwonymi. To o tyle zaskakująca wiadomość, że obecne przepisy pozwalają na uczestnictwo kibiców w wydarzeniach sportowych tylko w bardzo niewielkiej liczbie.

Gdzie finał Ligi Mistrzów 2022?

Na ten moment nie wiadomo, gdzie odbędzie się spotkanie finałowe Ligi Mistrzów, jednak jest już niemal pewne to, iż Sankt Petersburg straci status gospodarza wydarzenia.

Sprawa barażu między Polską a Rosją dzieli kibiców. Niektórzy uważają, że ten pojedynek powinien być zbojkotowany przez Biało-Czerwonych, natomiast inni sądzą, iż tego typu działanie byłoby jedynie korzystne dla Rosjan i nie przyniosłoby znacznego pozytywnego skutku. W czwartek, tj. 24 lutego, w sprawie ewentualnego finału barażowego w Moskwie wypowiedział się przedstawiciel szwedzkiej piłki, który podkreślił, że jego zdaniem niewyobrażalne jest zorganizowanie pojedynku tam, gdzie pierwotnie miał się on odbyć.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x