Chile sprawdzi formę Biało-Czerwonych przed katarskim mundialem! Kiedy i gdzie?

W rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP), którą szeroko cytują krajowe media, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) potwierdził pojawiające się plotki, że ostatnim rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza przed wylotem do Kataru na FIFA Mistrzostwa Świata 2022 będzie drużyna narodowa Chile! Kiedy i gdzie polscy piłkarze zmierzą się z południowoamerykańskim rywalem?

Reprezentacja Chile sprawdzi formę Biało-Czerwonych przed katarskim mundialem!

Polska zagra z Chile 16 listopada na PGE Narodowym w Warszawie

Od kilku dobrych miesięcy, w zasadzie już od losowania grup katarskiego mundialu, trwała dyskusja o ostatnim rywalu Roberta Lewandowskiego i spółki przed wylotem na turniej. W grupie MŚ 2022 podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Wobec takiego zestawu najbardziej pożądanym scenariuszem na próbę generalną był pojedynek z drużyną wywodzącą się z Ameryki Południowej.

W pewnym momencie głośno zrobiło się o meczu Polska – Brazylia. Ten z różnych powodów nie doszedł jednak do skutku. Podobnie jak rywalizacja z Kolumbią. Dziś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Biało-Czerwoni zmierzą się z Chile!

Zostały nam do ustalenia jedynie drobne szczegóły. Zdecydowaliśmy się na Chile, ponieważ to zespół, który w wielu elementach przypomina reprezentacje Argentyny i Meksyku. Razem z selekcjonerem i jego sztabem chcieliśmy, aby zawodnicy jeszcze przed wylotem do Kataru zagrali z drużyną preferującą podobny styl do naszych mundialowych przeciwników. – powiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN w rozmowie z PAP. (cytat za polsatsport.pl)

Sternik piłkarskiej federacji potwierdził też konkretny termin. Mecz Polska – Chile odbędzie się w środę 16 listopada na PGE Narodowym w Warszawie. Do potwierdzenia została w zasadzie już tylko godzina tego starcia, które pokaże w jakiej dyspozycji jest nasza reprezentacja w przededniu katarskiego mundialu.

MŚ 2022 w Katarze: Terminarz reprezentacji Polski

Jak poprzednio informowaliśmy, katarski mundial rozpocznie się dzień wcześniej, ale w przypadku reprezentacji Polski nie zmieni się nic. Terminarz „polskiej grupy” przedstawia się w sposób następujący (godziny wg naszego czasu):

  • 22 listopada (wtorek), 11:00 | Argentyna – Arabia Saudyjska (Lusail Stadium, Lusajl)
  • 22 listopada (wtorek), 17:00 | Meksyk – Polska (Stadium 974, Doha)
  • 26 listopada (sobota), 14:00 | Polska – Arabia Saudyjska (Education City Stadium, Al Rajjan)
  • 26 listopada (sobota), 20:00 | Argentyna – Meksyk (Lusail Stadium, Lusajl)
  • 30 listopada (środa), 20:00 | Polska – Argentyna (Stadium 974, Doha)
  • 30 listopada (środa), 20:00 | Arabia Saudyjska – Meksyk (Lusail Stadium, Lusajl)

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x