FIFA: Inauguracja Mistrzostw Świata w Katarze przełożona!

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej oficjalnie poinformowała o zmianie daty inauguracji Mistrzostw Świata Katar 2022. Mundial zainauguruje spotkanie drużyny narodowej gospodarza imprezy z reprezentacją Ekwadoru. Dojdzie do niego w niedzielę 20 listopada o godzinie 17:00. Pierwotnie turniej miał się rozpocząć dzień wcześniej spotkaniem Holendrów z Senegalczykami.

FIFA: Inauguracja Mistrzostw Świata Katar 2022 przełożona!

Mistrzostwa Świata Katar 2022 rozpoczną się dzień wcześniej

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym FIFA, premierowy mecz katarskiego mundialu i ceremonia otwarcia tegorocznego turnieju na stadionie Al Bayt zostały przesunięte o jeden dzień po jednomyślnej decyzji podjętej dziś przez Biuro Rady FIFA, czyli ciało, które można nazwać zarządem piłkarskiej federacji. W związku z tym spotkanie Senegalu z Holandią zostało przełożone z godziny 11:00 na 17:00 w poniedziałek 21 listopada.

Skąd taki nagły zwrot akcji? Zmiana zapewnia kontynuację wieloletniej tradycji, zgodnie z którą meczem otwarcia Mistrzostw Świata FIFA jest spotkanie z udziałem gospodarzy lub broniących tytułu mistrzów. Dowiadujemy się, że decyzja została podjęta po dokonaniu oceny konkurencyjności i konsekwencji operacyjnych, a także po dokładnym procesie konsultacji i w porozumieniu z kluczowymi zainteresowanymi stronami i krajem przyjmującym.

Okres turniejowy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i zgodnie z Regulaminem dotyczącym statusu i transferu graczy, pozostanie niezmieniony, i będzie trwał począwszy od 14 listopada 2022 roku. Posiadacze biletów zostaną należycie powiadomieni pocztą elektroniczną, że odpowiednie mecze zostały przełożone, a ich bilety zachowują ważność niezależnie od nowej daty/godziny. Ponadto FIFA będzie starała się rozwiązywać wszelkie problemy wynikające z tej zmiany w każdym przypadku z osobna. – poinformowano w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

MŚ Katar 2022: Terminarz reprezentacji Polski

W przypadku meczów reprezentacji Polski ogłoszone w piątek roszady nic nie zmieniają. Biało-Czerwoni swoje mecze rozegrają 22, 26 i 30 listopada a ich rywalami będą kolejno reprezentacje Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Argentyny. W szczegółach wygląda to tak:

  • 22 listopada (wtorek), 11:00 | Argentyna – Arabia Saudyjska (Lusail Stadium, Lusajl)
  • 22 listopada (wtorek), 17:00 | Meksyk – Polska (Stadium 974, Doha)
  • 26 listopada (sobota), 14:00 | Polska – Arabia Saudyjska (Education City Stadium, Al Rajjan)
  • 26 listopada (sobota), 20:00 | Argentyna – Meksyk (Lusail Stadium, Lusajl)
  • 30 listopada (środa), 20:00 | Polska – Argentyna (Stadium 974, Doha)
  • 30 listopada (środa), 20:00 | Arabia Saudyjska – Meksyk (Lusail Stadium, Lusajl)

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x