Czy Bwin jest legalny w Polsce? Jak i kiedy obstawiać w Bwin

Bwin legalny w Polsce? Czy jest licencja na obstawianie 2023? Na polskiej scenie zakładów bukmacherskich stosunkowo niedawno pojawiła się nowa-stara firma, powoli rozpoczynając swoje działania marketingowe i starając się zachęcić klientów z Polski do rejestracji i obstawiania. Bukmacher Bwin, którego wielu typujących (zwłaszcza starszych, obstawiających jeszcze w czasach sprzed nowelizacji ustawy hazardowej) może już kojarzyć. Wiele osób zastanawia się nad jednym w kwestii Bwin – legalny czy nie? Na tym skupiamy się również w naszym serwisie, przy okazji starając się przedstawić najistotniejsze informacje właśnie na jego temat.

Bwin czy jest legalny w Polsce?
Czy BWIN jest legalny w Polsce? Jak i kiedy obstawiać w BWIN

Bukmacher Bwin legalny w Polsce 2023?

Historia bukmachera Bwin jest bardzo długa i znając ją, można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej doświadczonych bukmacherów, którzy prowadzą swoją działalność globalnie. Jego powstanie datuje się na rok 1997, przy czym swoją działalność rozpoczynał jako betandwin – dopiero później pozyskał posiadaną aż do tej pory nazwę. Buk początkowo działał wyłącznie na rynku austriackim (to właśnie w Austrii został założony), przy czym szybko rozpoczął swoją ekspansję również na rynki zagraniczne. Działał (i do dziś działa) między innymi na Gibraltarze, w Niemczech, Włoszech, Meksyku, Chorwacji, Francji, ale też w Wielkiej Brytanii. Tam, gdzie jest to legalne, oferuje nie tylko możliwość zawierania zakładów wzajemnych, ale i grania w legalny poker czy gry znane z automatów w kasynach.

Bwin legalny w Polsce 2023?Tak
Bwin nr licencjiAG/9/7251/8/LBU/
2012/2013/RD61485

Bukmacher swoją działalność prowadził również w Polsce, gdzie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem graczy. Jego strona internetowa została również przetłumaczona na nasz rodzimy język, a on sam zaczął nawet angażować się w sponsoring polskiego sportu. Oczywiście w tamtych czasach nie istniało nic takiego, jak spis legalnych bukmacherów – chyba że w kontekście tych podmiotów, które działają stacjonarnie. W sieci nie było bowiem czegoś takiego, jak legalność – każdy podmiot działał legalnie w swoim kraju, ale oferował swoje usługi również mieszkańcom innych państw. Było to normalne i społecznie akceptowalne.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Aż do 2017 roku, kiedy to ustawa hazardowa doczekała się nowelizacji, a nawet najlepsi bukmacherzy online zostali zmuszeni do założenia swoich biur w Polsce i rozliczania się w naszym kraju z podatków za zakłady zawierane w jego obrębie. Wtedy też nastąpił “koniec” Bwin w Polsce, jeżeli chodzi o nasz rynek zakładów wzajemnych. Nie tylko zresztą jego, gdyż z działania w naszym kraju zrezygnowało wielu gigantów światowej bukmacherki. Wielu z nich deklarowało swój przyszły powrót, jednak w wielu przypadkach były to obietnice bez pokrycia. Każdy ranking bukmacherów w Polsce musiał zostać przebudowany pod nowe realia. W 2023 roku Bwin jest legalny w Polsce, coraz więcej „zagranicznych” bukmacherów wraca na nasz rynek, dzięki temu staje się on bardziej konkurencyjny.

Bwin – legalny czy nie? Od 2023 wszystko się zmieniło!

Bwin okazał się jednym z tych bukmacherów, którzy rzeczywiście powrócili do polski. Starał się o to już w 2021 roku, kiedy to do Ministerstwa Finansów trafił jego wniosek o przyznanie licencji. Okazało się jednak, że w międzyczasie źle zaczęło się dziać u jednego z najstarszych bukmacherów w Polsce – Totolotka. Miał on problemy już od bardzo dawna, a kilka lat temu został przejęty przez firmę z Niemiec. To jednak mu nie pomogło – wciąż płynął na tendencji spadkowej. W końcu zainteresował się nim Bwin, który wyszedł z odpowiednią propozycją jego wykupu. Została ona zaakceptowana i oficjalnie stał się jego nowym właścicielem, przez co teraz Bwin stał się legalnym bukmacherem w Polsce i w 2023 roku może legalnie działać na Polskim rynku.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Bwin oczywiście od początku zamierzał przeprowadzić rebranding Totolotka. W ten prosty sposób jednak szybko pozyskał licencję na świadczenie swoich usług w Polsce. Możemy więc z czystym sumieniem powiedzieć, że Bwin to bukmacher, który działa w Polsce w pełni legalnie. W czasie rejestracji można nawet wykorzystać w Bwin hasło bonusowe i w ten sposób zapoznać się z jego ofertą na zakłady na znacznie korzystniejszych dla siebie warunkach.

UWAGA: Dla nowych graczy specjalny bonus 3720 PLN + 34 PLN freebet – obowiązuje w Superbet kod promocyjny „BETONLINE”, rejestracja na stronie www.Superbet.pl.

Bwin nr licencji bukmachera

Jak już zostało wcześniej wspomniane, Bwin w ubiegłym roku zaczął ubiegć się o swoją własną licencję na prowadzenie działalności w Polsce. Zbieg okoliczności (lub celowe działanie, będące zwieńczeniem zapewne długich rozmów) sprawił, że w międzyczasie udało mu się wykupić bukmachera Totolotek, który tę licencję już posiadał. To sprawiło, że aktualnie Bwin może korzystać z licencji Totolotka. Jej numer to AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485 i można go sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, które zajmuje się zresztą przydzielaniem licencji na zakłady wzajemne w naszym kraju.

KOD PROMOCYJNY: KODBET

BETCLIC CASHBACK 200 PLN

Bwin – co oferuje ten legalny bukmacher?

Wiedząc już kilka rzeczy na temat bukmachera Bwin – legalny czy nie, zagraniczny czy polski – możemy zacząć bliżej przyglądać się jego ofercie. Bwin na rynku istnieje już na tyle długo, że doskonale wie, w jaki sposób do niej podchodzić. W związku z tym stara się nakierować ją tak na początkujących, jak i bardziej zaawansowanych typujących. Sam w sobie nie zamierza chodzić na kompromisy i od początku jego działalności w Polsce wiadomo było, że będzie chciał walczyć również z najmocniejszymi graczami na polskim rynku zakładów wzajemnych. Dlatego też musiał zaprojektować swoją ofertę w taki sposób, by była ona jak najbardziej atrakcyjna. Również dla osób, które miały już okazję korzystać z usług czy to Fortuny, czy też STS, uważanych za kluczowe firmy na rynku zakładów wzajemnych.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Bwin: Oferta bukmacherska

Oferta bukmachera BWIN

Rdzeniem oferty na zakłady bukmacherskie tego operatora jest oczywiście piłka nożna, do której przykłada on się nie tylko na polskim rynku, ale i na wielu rynkach zagranicznych. Oczywistym jest, że w jej przypadku największą uwagę przykuwa on do najmocniejszych lig europejskich – na atrakcyjnych warunkach możemy więc u niego obstawiać własne typy na La Liga, Serie A, Bundesligę czy Premier League. Naturalnie istotnym elementem jego oferty jest również Ekstraklasa.

Oczywiście oferta na zakłady bukmachera Bwin nie zamyka się na piłce nożnej. Istotna okazuje się dla niego również koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy hokej. W sumie w jego ofercie znaleźć można kilkadziesiąt różnych dyscyplin (wiele z nich pojawia się tylko sezonowo, choć to zależy od ich charakteru). Bwin jest pewniakiem jeśli chodzi o większe turnieje.

UWAGA: Legalny bukmacher Fuksiarz oferuje: Early Payout (dwie bramki przewagi? Wygrany zakład!), Cashback bez limitu (wypłata bez obrotu!), 500 PLN bez ryzyka (bez obrotu!). Rejestracja na www.Fuksiarz.pl

Jeśli więc oczekujemy możliwości ku temu, by obstawiać swoje typy na piłkę nożną, u niego na pewno będziemy mogli to robić. Podobnie z Wimbledonem w tenisie czy Mistrzostwami Europy w hokeju. Rejestrując się u niego, mamy pewność, że do tego wszystkiego po prostu będziemy mieli dostęp.

Z oferty na zakłady możemy oczywiście korzystać tworząc pojedyncze kupony (a zatem takie, które zawierają jedno zdarzenie), albo te akumulacyjne (z wieloma zdarzeniami), przy czym te ostatnie uważane są za znacznie bardziej ryzykowne, ale i opłacalne.

Mecze na żywo w Bwin Polska

Dzisiejszy świat bukmacherski kładzie bardzo duży nacisk na obstawianie spotkań w czasie ich trwania, na co niemały wpływ mają aktualne trendy wśród osób obstawiających. Bwin bierze to pod uwagę i już od dawna przedstawia jedną z najlepszych ofert LIVE na rynku. Tym, czym stara się wyróżnić, jest podejście do każdego meczu. Nie dodaje on kolejnych spotkań do swojej oferty LIVE tylko po to, by w niej były, nie oferując później nic w ich obrębie. U niego rzeczywiście mamy dostęp do dynamicznych rynków na zakłady, zależnych od tego, co dzieje się obecnie na boisku.

W ofercie LIVE bukmachera Bwin znajdziemy praktycznie wszystkie dyscypliny sportu, które znajdują się w jego ofercie standardowej. Można śmiało powiedzieć, że na żywo możemy typować o każdej porze dnia i nocy.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Bwin metody płatności

Bwin to bukmacher, który chce konkurować na naszym rynku również pod czysto technicznym względem. Wiedząc już to, czy Bwin legalny czy nie, warto przyjrzeć się formom płatności, jakie oferuje. Aktualnie własne saldo można u niego doładować bezpośrednio kartą płatniczą (VISA lub MasterCard), systemem szybkich płatności oraz w ramach usługi Pay-by-Link. Każda z obecnych u niego form płatności jest oczywiście pozbawiona jakichkolwiek prowizji, co tylko zachęca do zasilania konta środkami.

Oczywiście Bwin to bukmacher legalny – i w związku z tym zgromadzone u niego środki na własnym koncie możemy wypłacić wyłącznie na konto bankowe. Buk robi to jednak bardzo szybko. Każde zlecenie wypłaty musi u niego zostać ręcznie zaakceptowane, co jednak przebiega sprawnie i zwykle dzieje się niemal w kilka minut po jego utworzeniu. Co istotne, wypłaty środków z konta na saldzie bukmacherskim mogą dokonać wyłącznie osoby, które wcześniej w pełni zweryfikowały własne konto. Taka sytuacja ma jednak miejsce również u absolutnie każdego innego bukmachera.

Aktualne kod promocyjne bukmacherów:

Bwin w Polsce – najczęściej zadawane pytania

Z uwagi na nieustanne zmiany w polskim prawie, ale i fakt, że Bwin nie musi być znany każdemu typującemu (zwłaszcza temu początkującemu, dopiero zaczynającemu swoją przygodę z zakładami wzajemnymi), przygotowaliśmy zestaw najczęstszych pytań na jego temat, starając się rozwiać najczęściej pojawiające się wątpliwości właśnie na jego temat.

Czy Bwin jest legalny w Polsce?

Bwin czy jest legalny w Polsce

To zdecydowanie najczęściej przewijające się pytanie jeżeli chodzi o bukmachera Bwin. Legalny czy nie? Odpowiedź jest prosta – tak, jako że bukmacher ten wszedł w posiadanie Totolotka, może posługiwać się posiadaną przez niego do tej pory licencją na przyjmowanie zakładów bukmacherskich. Jest to więc bukmacher, który może działać w pełni legalnie.

Czy obstawianie u bukmachera Bwin jest bezpiecznie?

Bwin jest bukmacherem w pełni legalnym – przez to należy rozumieć, że musi spełniać wymagania stawiane mu przez polski rząd. Jednym z nich jest zapewnienie klientom bezpieczeństwa. To gwarantuje jednak nie tylko jego legalność, ale też staż na rynku. Bwin Polska po prostu wie, jak zachowywać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Właśnie dzięki byciu takim “pewniakiem” cieszy się on tak dużą popularnością poza granicami naszego kraju.

Czy Bwin wymaga od nas podesłania mu dowodu osobistego?

Tak. Wszyscy bukmacherzy online muszą legitymować każdego ze swoich klientów, przede wszystkim pod kątem wieku. Wymaga to od nich pobierania od nas skanu lub zdjęcia dowodu osobistego w procesie weryfikacji. Pamiętajmy jednak, że w Bwin rejestracja pozwala nam korzystać z konta tymczasowego. Przynajmniej przez jakiś czas. Weryfikacją możemy się zatem zająć nieco później.


5 / 5. Ocen: 47

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
1 miesiąc temu

witam skoro bwin jest juz legalny to jaka jest jego strona internetowa skoro http://www.bwin.com nie dziala?

Back to top button
2
0
Dodaj swój komentarz.x