Barcelona wyrasta na jednego z głównych faworytów w wyścigu o podpis Anthony'ego Gordona, 25-letniego napastnika Newcastle United. Jak donoszą media, Hansi Flick planuje sprowadzić latem przynajmniej dwóch nowych ofensywnych zawodników.
Dyrektor sportowy Deco odbył już rozmowy z przedstawicielami piłkarza, który w tym sezonie imponuje formą. Gordon zdobył 17 bramek i zaliczył pięć asyst we wszystkich rozgrywkach, z czego aż 10 goli strzelił w Lidze Mistrzów. Anglik pokazał się z dobrej strony bezpośrednio w starciach z Barceloną, trafiając do siatki w przegranym 1:2 meczu fazy ligowej. Choć Newcastle United oficjalnie oczekuje za swojego gracza 90 mln euro, transakcja ma być możliwa do sfinalizowania w granicach 75-85 mln euro wraz z bonusami.
Walka o wszechstronnego napastnika
Profil Gordona idealnie wpisuje się w potrzeby katalońskiego klubu, ponieważ zawodnik może występować zarówno na lewym skrzydle, jak i na pozycji numer dziewięć. Barcelona szuka piłkarza o charakterystyce zbliżonej do Raphinhi, ale młodszego o trzy lata. Gordon słynie z ciężkiej pracy bez piłki i destrukcyjnej siły w ataku, co udowodnił na europejskich boiskach. Możliwość gry na środku ataku jest kluczowa dla Barcelony, która boryka się z problemami finansowymi i może mieć trudności z zakupem klasycznego, drogiego środkowego napastnika.
Sytuacja transferowa nabiera tempa, ponieważ do gry o Anglika włączył się Bayern Monachium. Niemiecki klub chce jak najszybciej porozumieć się z Newcastle United, aby uniknąć komplikacji związanych z nadchodzącymi mistrzostwami świata. Turniej ten zamrozi rynek transferowy na około miesiąc, co zmusza zainteresowane strony do podjęcia konkretnych kroków już teraz. Barcelona musi działać szybko, jeśli chce wygrać rywalizację z Bawarczykami o zawodnika, który w tym sezonie stał się jedną z najjaśniejszych postaci w Premier League.
