Awantura na konferencji po meczu Betclic 1. Ligi! [WIDEO]

Maksymilian KotowskiMaksymilian Kotowski
7 kwietnia 2026 10:04
Awantura na konferencji po meczu Betclic 1. Ligi! [WIDEO]

Pomeczowa konferencja po spotkaniu Chrobry Głogów – Ruch Chorzów nie przebiegała spokojnie. Fornalik, zanim zdążył rozwinąć swój komentarz, natknął się na ripostę z sali.

Gdy szkoleniowiec „Niebieskich” stwierdził, że jego drużyna „zostawiła dwa punkty w Głogowie" i zasłużyła na wygraną, któryś z uczestników spotkania z mediami wtrącił: „Sędziowie się starali".

Trener Ruchu zareagował natychmiast i bez ogródek.

„Proszę? Ale pan tu przyszedł przeszkadzać? Czy w jakim charakterze pan tu jest?" — zapytał wprost, zwracając się do autora komentarza. 

Sytuacja stała się na tyle napięta, że prowadząca konferencję musiała zaapelować o spokój. Fornalik zaznaczył przy tym, że jego obecność na sali nie jest obowiązkiem. 

„No ja nie muszę tu być, wie pani" — rzucił.

Gdy emocje opadły na tyle, by kontynuować, trener Ruchu wybrał broń sarkazmu.

„Sędziowie uderzali w słupki? Sędziowie stwarzali sytuacje, tak?" — mówił, nawiązując ironicznie do wcześniejszej uwagi z sali. 

Głos z widowni odparł: „I zakończyli mecz". Fornalik uciął rozmowę jednym zdaniem: 

„Nie będę z panem dyskutował".

Źródłem frustracji jednego z uczestników konferencji było przede wszystkim to, co wydarzyło się na murawie — a konkretnie w drugiej połowie, po jednym z rzutów rożnych dla Chrobrego. Piłka po strzale głową wylądowała w siatce Ruchu, jednak sędzia Mariusz Myszka nie uznał trafienia, odgwizdując uprzednio faul w ataku. Decyzja ta spotkała się z szeroką krytyką.

Na tym nie kończyła się lista pretensji do arbitra. Przez całe spotkanie padało kilka innych, drobniejszych decyzji, po których obie strony mogły czuć się poszkodowane. 

Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 1:1. Ruch zajmuje po nim 5. miejsce w lidze z dorobkiem 42 punktów, natomiast Chrobry jest na 3. pozycji i ma obecnie 3 punkty przewagi nad swoim ostatnim ligowym rywalem.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!