Alex Eala traci impet w Doha. Porażka z Valentovą i spadek w rankingu WTA

R
Redakcja Sport1
9 lutego 2026 18:06
Alex Eala traci impet w Doha. Porażka z Valentovą i spadek w rankingu WTA
Źródło: tennis365.com

Alex Eala zakończyła udział w turnieju Qatar Open już na pierwszej rundzie. Filipińska tenisistka przegrała z Terezą Valentovą 6:7(6), 1:6, co przekreśliło jej szanse na utrzymanie rekordowej pozycji w rankingu.

Porażka w Doha jest dla Eali bolesna, bo zawodniczka przyjechała do Kataru po udanym występie w Abu Zabi, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Na korcie w Doha ponownie lepsza okazała się jednak 18-letnia Valentova. Czeszka, która pokonała Filipinkę już w październiku zeszłego roku w Osace, zdominowała drugiego seta i teraz zmierzy się ze swoją rodaczką, Karoliną Muchovą. Eala za występ w pierwszej rundzie turnieju rangi WTA 1000 otrzyma zaledwie 10 punktów rankingowych oraz premię finansową w wysokości 18 300 dolarów.

Przegrana natychmiast odbiła się na sytuacji Eali w zestawieniu WTA Live. Choć w tym tygodniu zajmowała najwyższe w karierze, 40. miejsce, to już teraz spadła o trzy lokaty. Wyprzedziły ją m.in. Dayana Yastremska oraz Jelena Ostapenko. Co więcej, triumfatorka meczu, Tereza Valentova, zanotowała awans o osiem pozycji i to ona zajmuje obecnie wirtualnie 40. lokatę. Ranking Filipinki może ulec dalszemu pogorszeniu w zależności od wyników innych zawodniczek do końca turnieju w Katarze.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!