WTA Dubaj 2023: Iga Świątek w półfinale turnieju! Ćwierćfinałowa rywalka spasowała

Ćwierćfinałowy mecz turnieju WTA Dubaj 2023 pomiędzy Igą Świątek a Czeszką Karolino Pliskovą miał się odbyć w czwartek 23 lutego, ale już wiemy, że do niego nie dojdzie! Rywalka 21-letniej Polki wycofała się z turnieju. Oficjalny powód – choroba. Co to oznacza dla liderki światowego rankingu tenisistek?

Dubai Tennis Champs via @DDFTennis on Twitter

Iga Świątek już w półfinale turnieju w Dubaju

W środowym meczu 1/8 finału turnieju WTA 1000 Dubai Duty Free Tennis Championships 2023 Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Ludmiły Samsonowej. Polka tak jak w II rundzie potrzebowała tylko około 75 minut, żeby odprawić przeciwniczkę. Rywalka raszynianki wygrała tylko drugiego gema, a kolejnych jedenaście przegrała, a co za tym idzie przegrała też cały mecz 0:2 (1:6, 0:6).

Dzień wcześniej Świątek w podobnym stylu pokonała Kanadyjkę Leylah Fernandez (6:1, 6:1), potwierdzając swoją doskonałą dyspozycję, co nie umknęło też statystykom tenisa, którzy przypomnieli, że w XXI wieku lepiej na dystansie ostatnich sześćdziesięciu meczów spisywały się tylko legendarne Serena Williams i Justine Henin.

W ćwierćfinale WTA Dubaj 2023 Iga Świątek miała się zmierzyć z Czeszką Karoliną Pliskovą. Spotkanie to zaplanowano na czwartek 23 lutego 2023, ale ostatecznie do niego nie dojdzie. Przeciwniczka Polki wycofała się z turnieju, powołując się na chorobę, która uniemożliwia jej dalszą rywalizację w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tym samym Iga Świątek zagra o wielki finał WTA Dubaj z Amerykanką, Madison Keys lub Coco Gauff. Półfinały imprezy WTA 1000 w Dubaju rozegrane zostaną w piątek 24 lutego. Ich dokładne godziny poznamy w czwartkowe popołudnie.

Ile zarobiła Iga Świątek w Dubaju?

Awans bez gry do półfinału oznacza, że Iga Świątek wzbogaciła się o kolejne 70 tysięcy dolarów amerykańskich. Tym samym 21-letnia Polka wyjedzie z Dubaju z czekiem opiewającym na co najmniej 130 000 USA, czyli około 580 tysięcy złotych!!! Liderka światowych list zapewniła już sobie także co najmniej 350 punktów do rankingu WTA, na którego czele znajduje się od kwietnia 2022 roku.

Przypominamy, że na zwyciężczynię turnieju WTA Dubaj 2023 czeka nagroda pieniężna w wysokości aż 520 615 USD (2 325 000 PN) i 900 rankingowych punktów, więc naprawdę jest o co walczyć.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds