Wraca polska liga i LOTTO Fantasy Ekstraklasa!

Wyczekiwana przez kibiców LOTTO Fantasy Ekstraklasa wraca wraz z początkiem wiosennej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy! Nieodłączny składnik wzbogacający rywalizację na boiskach, pojawia się w kolejnej edycji z nowymi nagrodami i zmianami zwiększającymi atrakcyjność gry. Oficjalnym partnerem Fantasy Ekstraklasa jest Totalizator Sportowy wraz z marką LOTTO. Pula nagród w tej edycji wynosi blisko 30 tysięcy złotych!

Wraca polska liga i LOTTO Fantasy Ekstraklasa!
Wraca polska liga i LOTTO Fantasy Ekstraklasa!

Wraca Ekstraklasa – pierwsze mecze 4 lutego!

LOTTO Fantasy Ekstraklasa wpisała się już na stałe w krajobraz rozgrywek o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W tle piłkarskich zmagań toczy się bowiem niemniej zacięta rywalizacja o miano najlepszego specjalisty od Ekstraklasy. Konkurs stanowi idealne dopełnienie emocji w każdym spotkaniu. Daje także możliwość ekscytującej rywalizacji wśród kibiców tych samych drużyn oraz kumpli, których łączy pasja do futbolu.

Oprócz emocji LOTTO Fantasy Ekstraklasa to także duża wartość biznesowa. Grają w nią najzagorzalsi sympatycy ekstraklasowych drużyn, ci oglądający naszą ligę nieregularnie, ale także dziennikarze i piłkarze. W poprzednim sezonie użytkownicy zarejestrowali ponad 80 tysięcy drużyn, co przełożyło się na wygenerowanie ponad 40 mln odsłon serwisu.

W poprzedniej edycji nowościami były opcje „kapitanów dwóch” i „ławka punktuje”. W obecnej edycji wprowadzona zostanie asysta LOTTO. Dwa punkty za jej zaliczenie przysługiwać będą każdemu, kto w swoim składzie posiadać będzie piłkarza zaangażowanego w zdobycie gola, ale któremu nie zostanie przypisana klasyczna asysta.

Ponadto co tydzień publikowany będzie podcast o LOTTO Fantasy Ekstraklasa, w którym eksperci analizować będą najbliższą ligową kolejkę pod kątem możliwych rozstrzygnięć i korzystnych decyzji kadrowych. Dostępny będzie na Spotify i na social mediach PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz LOTTO Fantasy.

Co to jest Fantasy Ekstraklasa?

Każdy z użytkowników układa własny skład złożony z zawodników klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. W drużynie musi znajdować się 15 piłkarzy. Do zadań managera należy również wyznaczenie kapitana, a także w razie potrzeby przeprowadzanie transferów co kolejkę. Piłkarze punktują m.in. za gole, asysty, wygrane mecze, występ w pierwszym składzie, liczbę obronionych strzałów (bramkarze) czy zachowanie czystego konta (bramkarze i obrońcy). Zawodnicy dostają ujemne punkty za otrzymane kartki, niewykorzystanie rzutu karnego, czy strzelenie gola samobójczego. Wszyscy uczestnicy rywalizują m.in. w klasyfikacji generalnej, regionalnej, kolejki, miesiąca oraz w klasyfikacjach klubowych. 

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button