Patryk Kun ma zostać nowym zawodnikiem Wisły Płock. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, 31-letni wahadłowy osiągnął już porozumienie z „Nafciarzami”, a oficjalne potwierdzenie transferu powinno nastąpić w najbliższym czasie.
Kun zmieni klub na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa z Legią Warszawa obowiązywała do 30 czerwca, dlatego Wisła nie będzie musiała płacić za niego kwoty odstępnego.
Dla Płocczan będzie to ruch po zawodnika z dużym doświadczeniem w Ekstraklasie. Kun trafił do Legii latem 2023 roku. W ciągu trzech sezonów rozegrał w jej barwach 88 spotkań, zdobył jedną bramkę i zanotował sześć asyst.
Najlepszy okres swojej kariery przeżywał wcześniej w Rakowie Częstochowa. Był ważną częścią zespołu, który sięgnął po mistrzostwo Polski oraz dwa krajowe puchary.
Wisła Płock ma już ustalone warunki współpracy z zawodnikiem, a do zamknięcia transferu brakuje jedynie formalności i klubowego komunikatu. Ten ostatni powinien pojawić się w tej sprawie w ciągu najbliższych godzin.

