Arsenal przygotowuje się do drugiego meczu towarzyskiego podczas letniego tournée w Singapurze. Mikel Arteta wprowadził kilka istotnych zmian w składzie na spotkanie z Newcastle United, w tym debiut nowego nabytku Martina Zubimendiego. Tymczasem Viktor Gyokeres, świeżo pozyskany napastnik ze Sportingu CP, nie zagra w tym meczu, ale zostanie oficjalnie zaprezentowany kibicom przed pierwszym gwizdkiem.
W skrócie:
- Martin Zubimendi zadebiutuje w wyjściowym składzie Arsenalu przeciwko Newcastle
- Viktor Gyokeres, nowy nabytek ze Sportingu CP, zostanie zaprezentowany kibicom przed meczem
- Gabriel Magalhaes i Jurrien Timber wciąż dochodzą do siebie po kontuzjach i nie wystąpią w tym spotkaniu
Letnia rewolucja Artety nabiera rozpędu
Kibice Arsenalu z niecierpliwością wyczekują dzisiejszego meczu towarzyskiego przeciwko Newcastle United, który będzie okazją do zobaczenia w akcji nowych nabytków klubu. Największą uwagę przykuwa debiut Martina Zubimendiego, który po głośnym transferze z Realu Sociedad wreszcie założy koszulkę Kanonierów. To nie jedyna zmiana w wyjściowej jedenastce - do składu dołączyli także Myles Lewis-Skelly, Mikel Merino oraz Leandro Trossard.
Niestety, nie wszystkie nowe twarze będą miały okazję zaprezentować się na boisku. Cristhian Mosquera, który niedawno zasilił szeregi londyńczyków z Valencii, nie znalazł się w kadrze meczowej. Z kolei Viktor Gyokeres, jeden z najbardziej ekscytujących transferów tego lata, będzie musiał poczekać na swój debiut. Szwedzki napastnik, który właśnie sfinalizował transfer ze Sportingu CP, pojawi się co prawda na stadionie i zostanie oficjalnie zaprezentowany kibicom przed rozpoczęciem spotkania o godzinie 13:30 czasu polskiego. Mecz będzie można oglądać na żywo na platformie STS TV.
Na konferencji prasowej przed meczem Mikel Arteta odniósł się również do sytuacji zdrowotnej dwóch kluczowych obrońców. Gabriel Magalhaes i Jurrien Timber wciąż nie są gotowi do gry.
Gabby poczuł lekki dyskomfort na treningu i nie chcieliśmy ryzykować. Mamy nadzieję, że za tydzień będzie już mógł trenować i grać. Jurrien jest bardzo blisko powrotu. Po operacji i rehabilitacji prawie wszystko jest już na dobrej drodze. Myślę, że w ciągu kilku dni zacznie ponownie trenować z zespołem - wyjaśnił hiszpański szkoleniowiec.
Pełne składy na dzisiejsze spotkanie prezentują się następująco:
Jak oglądać transmisje w STS TV za darmo?
- Rejestracja na www.STS.pl (kod: BETONLINE)
- Obstawienie dowolnego meczu
- Przejście do zakładki „Zakłady live"
- Wybór transmisji meczu
Arsenal: Raya, White, Saliba, Calafiori, Lewis-Skelly; Merino, Zubimendi, Nwaneri; Trossard, Saka, Havertz
Rezerwowi: Arrizabalaga, Setford, Rojas-Fedorushchenko, Nichols, Salmon, Kiwior, Zinchenko, Norgaard, Lokonga, Copley, Rice, Dowman, Odegaard, Kabia, Nelson, Martinelli, Harriman-Annous
Newcastle United: Pope, Trippier, Lascalles, Burn, A. Murphy, Tonali, Willock, Bruno, Elanga, Gordon, Osula
Rezerwowi: Vlachodimos, Ruddy, Botman, Schar, Targett, Krafth, Livramento, Ashby, Joelintin, Harrison, Munda, Hernes, Miley, Park, Neave, Barnes, J. Murphy
Warto zauważyć, że dla kilku nowych nabytków Arsenalu będzie to doskonała okazja do zgrania się z resztą zespołu przed rozpoczęciem nowego sezonu Premier League. Szczególnie interesująco zapowiada się środek pola, gdzie Zubimendi będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności obok Merino i młodego Nwaneriego.
Choć to tylko mecz towarzyski, to dla Artety będzie to ważny sprawdzian przed nadchodzącym sezonem, w którym Arsenal niewątpliwie będzie chciał powalczyć o mistrzostwo Anglii i zrobić krok naprzód w Lidze Mistrzów.
