Rosja nie została wykluczona z rozgrywek piłkarskich. Baraż ma się odbyć

Baraż Polski z Rosją odbędzie się zgodnie z planem, chociaż UEFA zdecydowała, że pojedynek rozegrany zostanie na neutralnym terenie, a nie w Moskwie.

Rosja nie została wykluczona z rozgrywek piłkarskich. Baraż ma się odbyć

Skandaliczna decyzja UEFA ws. Rosji

Na decyzje podejmowane podczas nadzwyczajnego spotkania Komitetu Wykonawczego UEFA czekał dzisiaj cały piłkarski świat. Zgodnie z tym, co było przewidywane już wcześniej, przeniesiono finał Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga. Nowym gospodarzem tego wydarzenia został Paryż. W innych kwestiach – niestety – nie zdecydowano się na żadne stanowcze kroki.

Piłkarze rosyjskich klubów oraz drużyn narodowych nie zostali wykluczeni z rozgrywek, na co liczyło bardzo wielu kibiców, ekspertów i neutralnych obserwatorów. Tym samym zobaczymy zespoły z Rosji, która napadła na Ukrainę, w europejskich pucharach. Jedyną zmianą jest to, ze mecze tych ekip odbywać się będą na terenie neutralnym.

Baraż Polski z Rosją odbędzie się 24 marca?

Mimo że baraż Polski z Rosją na ten moment ma się odbyć w pierwotnie planowanym terminie, na razie nie wiadomo, gdzie dokładnie oraz czy w ogóle to nastąpi. Na ten moment nie pojawiło się jeszcze żadne oficjalne oświadczenie PZPN w tej sprawie. Nie można wykluczyć tego, że Polska całkowicie zrezygnuje z występu w meczu ze względu na obawę o zdrowie zawodników. Niektórzy kibice czekają na głos ze strony samych zainteresowanych, między innymi kapitana Roberta Lewandowskiego.

Jeszcze nie tak dawno w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes PZPN Cezary Kulesza ogłosił gotowość do zorganizowania barażu w Polsce. Takie rozwiązanie jest jednak na ten moment w zasadzie nierealne.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x