Darwin Núñez znajduje się w centrum uwagi europejskich klubów, a najnowsze doniesienia wskazują na konkretne zainteresowanie ze strony Bayernu Monachium. Jak informuje Team Talk, 26-letni napastnik jest bliski porozumienia w sprawie polubownego rozwiązania kontraktu z Al-Hilal, co uczyni go wolnym zawodnikiem w nadchodzącym oknie transferowym. Niemiecki klub, poszukujący wzmocnień w formacji ofensywnej, dostrzega w Urugwajczyku duży potencjał ze względu na jego wszechstronność – zawodnik może występować zarówno na środku ataku, jak i na lewym skrzydle.
Darwin Núñez
Al Hilal→FC Bayern München
Sytuacja zawodnika w Arabii Saudyjskiej w ostatnim czasie stała się niepewna. Po przenosinach z Liverpoolu w sierpniu 2025 roku za kwotę rzędu 53 milionów euro, Núñez nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W minionym sezonie ligowym zanotował 16 występów, w których zdobył 6 bramek i dołożył 4 asysty. Media sugerują, że piłkarz priorytetowo traktuje wybór odpowiedniego projektu sportowego, który pozwoli mu odbudować formę w Europie. Jego przedstawiciele prowadzą już wstępne rozmowy z wieloma klubami, w tym z przedstawicielami Premier League, Atlético Madryt oraz Benfiki.
Choć zainteresowanie Bayernu Monachium jest faktem, walka o podpis 38-krotnego reprezentanta Urugwaju zapowiada się na zaciętą. Wartość rynkowa zawodnika szacowana jest obecnie na około 20 milionów euro, jednak status wolnego gracza znacząco zmienia dynamikę negocjacji. Oprócz niemieckiego potentata, w mediach pojawiały się również informacje o zainteresowaniu ze strony River Plate, choć na ten moment nie doszło do żadnych konkretnych ustaleń poza wstępnym kontaktem telefonicznym.