Półfinałowe rozczarowanie w Dubaju. Ile zarobiły Gauff i Anisimova?

Mikołaj RydzMikołaj Rydz
21 lutego 2026 12:57
Półfinałowe rozczarowanie w Dubaju. Ile zarobiły Gauff i Anisimova?
Źródło: tennis365.com

Amanda Anisimova i Coco Gauff zakończyły udział w turnieju w Dubaju na etapie półfinałów. Obie tenisistki przegrały swoje mecze w trzech setach, inkasując solidne premie finansowe oraz punkty.

Anisimova prowadziła już z Jessicą Pegulą setem i przełamaniem, ale ostatecznie uległa rodaczce 6:1, 4:6, 3:6. Z kolei Gauff stoczyła dramatyczny bój z Eliną Svitoliną. Amerykanka obroniła cztery piłki meczowe w drugim secie, wygrywając tie-breaka 15:13, lecz w decydującej partii lepsza okazała się Ukrainka. Za dotarcie do tej fazy turnieju WTA 1000 obie zawodniczki otrzymały po 197 000 dolarów. Zwyciężczyni finału zgarnie 665 000 dolarów, a pokonana 385 001 dolarów.

Występ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyniósł tenisistkom po 390 punktów do rankingu WTA. Anisimova utrzyma szóstą lokatę na świecie z dorobkiem 6053 punktów, choć wygrana z Pegulą pozwoliłaby jej awansować na piąte miejsce. Gauff pozostaje czwartą rakietą globu i ma teraz 6803 punkty. Gdyby sięgnęła po tytuł w Dubaju, wyprzedziłaby Elenę Rybakinę i wróciła na trzecie miejsce podium. Triumfatorka sobotniego meczu o trofeum dopisze do swojego konta 1000 punktów rankingowych.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!