PlusLiga: Kolejna zmiana na ławce trenerskiej!

Za nami weekendowe zmagania w PlusLidze, gdzie rozegrano sześć z ośmiu spotkań 15. kolejki i jeden mecz awansem. Najwięcej powodów do zadowolenia mają kibice Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów, bo ich zespoły przedłużyły imponujące serie zwycięstw. Na przeciwległym biegunie mamy zespół Ślepska Malow Suwałki, który przegrał po raz dwunasty w sezonie 2021/2022, co poskutkowało zwolnieniem trenera!

PlusLiga: Kolejna zmiana na ławce trenerskiej!

PlusLiga: Andrzej Kowal nie jest już trenerem Ślepska Malow Suwałki

Zespół z Suwalszczyzny rywalizował o ligowe punkty w sobotę z Indykpolem AZS Olsztyn. Wyjazdowe spotkanie zostało rozegrane w Iławie, a „Indyki, które były jego gospodarzem, przystąpiły do niego bez trzech podstawowych zawodników. Z powodu choroby zabrakło rozgrywającego Jana Firleja, przyjmującego Roberta Andringi i środkowego Mateusza Poręby.

Pomimo tego to olsztynianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa i to za komplet punktów. Spotkanie było bardzo zacięte, co widać już po samych wynikach poszczególnych partii. Każdy z pierwszych czterech setów wygrywany był minimalną różnicą punktów (25:23; 23:25l 25:23; 25:27), a w tie-breaku „Akademicy’ zwyciężyli 15:12. Wynik ten oznaczał już dwunastą porażkę suwalczan w bieżącym sezonie „Ligi Mistrzów Świata”. Reakcja władz klubu była błyskawiczna.

„Z dniem 17 stycznia 2022 roku Andrzej Kowal przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Ślepska Malow Suwałki. Szkoleniowiec dołączył do drużyny przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 i poprowadził biało-niebieskich w sześćdziesięciu dziewięciu meczach w PlusLidze. Mateusz Kuśmierz, będący drugim trenerem Ślepska Malow Suwałki, oddał się natomiast do dyspozycji zarządu.(…)” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Ślepska Malow Suwałki.

Trener Andrzej Kowal poprowadził siatkarzy z Suwałk łącznie w 69. meczach PlusLigi. Jak wyglądał bilans szkoleniowca? To dwadzieścia siedem wygranych i czterdzieści dwie porażki. Były już opiekun Ślepska Malow Suwałki w minionych rozgrywkach po raz pierwszy w historii klubu awansował z nim do fazy play-off. W bieżących rozgrywkach drużyna spisywała się jednak znacznie poniżej oczekiwań. Obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając jedynie zespół Stali Nysa.

PlusLiga: Zmiany na ławkach trenerskich

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki podziękował trenerowi Andrzejowi Kowalowi za pracę na rzecz rozwoju klubu i jednocześnie poinformował, że wszelkie szczegółowe informacje dotyczące nowego kształtu sztabu szkoleniowego zostaną opublikowane w kolejnym komunikacie prasowym, lada moment, bo w ciągu najbliższych 12 godzin.

Nie jest to pierwsza roszada na ławce trenerskiej klubów PlusLigi w sezonie 2021/2022. Wcześniej na takich ruch zdecydowało się już kilka innych klubów:

  • Daniel Pliński zastąpił Krzysztofa Stelmacha w Stali Nysa;
  • Javier Weber przejął po Marco Bonicie Indykpol AZS Olsztyn;
  • Marcelo Mendez objął Asseco Resovię Rzeszów po Alberto Giulianim.

Na przestrzeni ostatnich tygodni pojawiły się również spekulacje dotyczące grających poniżej oczekiwań Trefla Gdańsk (Michał Winiarski) i Cerrad Enea Czarnych Radom (Jakub Bednaruk), ale tutaj żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button