Natalia Kaczmarek nie wystartuje w ORLEN Copernicus Cup 2023!!! Konferencja prasowa

Natalia Kaczmarek miała być jedną z największych gwiazd zaplanowanego na środę 8 lutego mityngu lekkoatletycznego ORLEN Copernicus Cup 2023, ale w ostatniej chwili musiała wycofać się ze startu w zawodach wchodzących w skład World Arhletics Indoot Tour Gold. Z jakiego powodu?

Fot.: CopernicusCup.pl

ORLEN Copernicus Cup 2023 bez Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek to jeden z „Aniołków Matusińskiego”, czyli członkini sztafety 4×400 metrów, która regularnie dostarcza Polsce medale największych imprez lekkoatletycznych na świecie. Miniony rok był dla Natalii Kaczmarek wyjątkowo udany. 25-letnia obecnie zawodniczka wywalczyła medale Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie oraz Mistrzostw Europy w Monachium, gdzie poza medalem drużynowym wywalczyła też srebro w biegu indywidualnym.

Program Minutowy ORLEN COPERNICUS CUP 2023 w Toruniu

W środę najszybsza obecnie biegaczka na 400 metrów miała wystartować w mityngu ORLEN Copernicus Cup, który odbędzie się w Arenie Toruń, ale niestety do tego nie dojdzie, o czym poinformowała sama zawodniczka za pośrednictwem profilu na Instagramie:.

„Jutro miał być mój pierwszy start na 400 metrów na @copernicus_cup, niestety z powodu kontuzji nie zobaczycie mnie na bieżni 😕 Teraz czas na chwilowy odpoczynek i rehabilitacje, mam nadzieje, że już niedługo będę znów mogła wam dostarczyć sportowych emocji 👊” – napisała na INSTAGRAMie Natalia Kaczmarek.

Szkoda tym bardziej, że pojedynek mistrzyni olimpijskiej z Tokio w sztafecie mieszanej z Holenderką Lieke Klaver zapowiadany był jako jedna z największych atrakcji zawodów w Toruniu. Mamy jednak nadzieję, że Natalia Kaczmarek szybko upora się z urazem mięśniowym.

Fot.: Natlaia Kaczmarek via @nataliaakaczmarek on Instagram

Liczymy na to, że Natalię Kaczmarek będziemy mogli zobaczyć na bieżni już podczas 67. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Arenie Toruń (18-19 lutego 2023) oraz w Halowych Mistrzostwa Europy Stambuł 2023, które odbędą się w dniach 2-5 marca i będą zwieńczeniem tegorocznego sezonu lekkoatletycznego pod dachem. 

Konferencja prasowa przed ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023

Źródło: meczyki.org/CopernicusCup.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button