Mbappé nie gryzie się w język. Stanowcze słowa o przyszłości trenera: „To byłoby brzydkie”

Jarosław ZającJarosław Zając
13 czerwca 2026 01:37
Mbappé nie gryzie się w język. Stanowcze słowa o przyszłości trenera: „To byłoby brzydkie”
Źródło: getfootballnewsfrance.com

Kylian Mbappé wywołuje burzę przed nadchodzącym turniejem, otwarcie sprzeciwiając się planom swojego selekcjonera. Gwiazdor Realu Madryt nie chce dopuścić do scenariusza, w którym Didier Deschamps przejmuje stery w innej reprezentacji narodowej.

Didier Deschamps już w styczniu 2025 roku ogłosił, że po Mistrzostwach Świata 2026 pożegna się z kadrą Francji. Choć faworytem do jego zastąpienia jest Zinédine Zidane, przyszłość samego Deschampsa pozostaje zagadką. Doświadczony szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził Juventus, Olympique Marsylia oraz AS Monaco, potwierdził, że nie zamierza przechodzić na emeryturę. Rozważa powrót do piłki klubowej, przerwę od futbolu lub pracę z inną kadrą, co budzi ogromne emocje wśród jego obecnych podopiecznych.

Presja kapitana i plotki o kierunku włoskim

W mediach coraz głośniej mówi się o tym, że Deschamps mógłby objąć reprezentację Włoch. Taka perspektywa wyraźnie nie podoba się kapitanowi Les Bleus. Mbappé w rozmowie z M6 przyznał, że stara się wpłynąć na decyzję trenera, z którym od lat buduje sukcesy drużyny narodowej. Napastnik podkreśla, że Deschamps jest postacią zbyt ważną dla francuskiego futbolu, by nagle stać się rywalem na arenie międzynarodowej podczas kolejnych wielkich turniejów.

„Mam nadzieję, że nie zagra na kolejnym mundialu z inną drużyną. Wywieram presję. Media pisały o Włoszech i tak dalej... to byłoby brzydkie” – stwierdził Kylian Mbappé. Piłkarz Realu Madryt dodał również stanowczo: „On wiele dla nas znaczy. Sporo reprezentacji będzie go chciało ze względu na pracę, jaką wykonał. Włochy powinny wziąć Włocha! Didier jest Francuzem, jest nasz”. Kapitan liczy, że nadchodzący turniej będzie ostatnim akcentem Deschampsa w piłce reprezentacyjnej.

Deschamps zapisał się w historii jako trener z najdłuższym stażem we francuskiej kadrze od czasów przedwojennych, notując 105 zwycięstw w 164 meczach. Choć jego styl gry bywał krytykowany za brak widowiskowości, wyniki bronią szkoleniowca. Mbappé wielokrotnie stawał w obronie trenera, nazywając go prawdziwym liderem. Teraz obaj skupiają się na tym, by wspólna droga zakończyła się zdobyciem trofeum na Mistrzostwach Świata, zanim stery przejmie nowy selekcjoner.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
REKLAMA
auto_awesome
760 PLN na Mundial
BONUS NA MUNDIAL arrow_forward
confirmation_number
760 PLN na Mundial
BONUS NA MUNDIAL REKLAMA
verified_user STS
760 PLN na Mundial
BONUS NA MUNDIAL bolt REKLAMA
% STS
REKLAMA
verified 760 PLN na Mundial
REKLAMA