Losowanie grup siatkarskich Mistrzostw Świata 2022! (Relacja na żywo)

Już dziś, w czwartek 17 marca 2022, o godzinie 19:30 rozpocznie się losowanie grup Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet, które zostaną rozegrane w dniach 23 września – 15 października bieżącego roku w Polsce i Holandii. Również dziś poznamy polskie miasta-gospodarzy tej imprezy.

Losowanie grup siatkarskich Mistrzostw Świata 2022! (Relacja na żywo) [Fot.: FIVB/@volleyballworld on Twitter]

Mistrzostwa Świata 2022 siatkarek: W czwartek losowanie fazy grupowej

Losowanie grup MŚ 2022 w piłce siatkowej kobiet odbędzie się w Lozannie, o czym jakiś czas temu poinformowała Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB), która w związku z napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zdecydowała się przenieść ceremonię z Polski do Szwajcarii. Bezpośrednią transmisję z losowania będzie można znaleźć na kanale Polsat Sport, na stronie internetowej PolsatSport.pl oraz na platformie Polsat Box Go, a także na oficjalnym kanale FIVB na YouTube, który udostępniamy na końcu tekstu.

FIVB zdecydowała się przeprowadzić ceremonię losowania pierwszej rundy FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w siedzibie FIVB w Lozannie, w Szwajcarii i opóźnić termin losowania o co najmniej tydzień. Decyzja o przeniesieniu czasu i miejsca losowania z Warszawy została podjęta przy pełnej współpracy ze współgospodarzami, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Holenderską Federacją Siatkówki w związku z obecną sytuacją na Ukrainie. – napisano w oficjalnym komunikacie siatkarskiej centrali.

Również dziś powinniśmy poznać polskie miasta-gospodarzy, w których rozegrane zostaną między innymi spotkania reprezentacji naszego kraju, która pod wodzą Stefano Lavariniego postara się sprawić niespodziankę i awansować co najmniej do ćwierćfinału imprezy, w której Biało-Czerwone po raz ostatni występowały w 2010 roku.

Siatkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet 2022: Losowanie grup na żywo

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x