Liga Narodów: Wrześniowe powołania Czesława Michniewicza!

Już za tydzień, w poniedziałek 19 września, reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpocznie zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów UEFA z drużynami narodowymi Holandii i Walii. Kogo w swojej kadrze na niespełna dwa miesiące przed katarskim mundialem widzi selekcjoner Czesław Michniewicz?

Wrześniowe powołania Czesława Michniewicza! (Lista zawodników) [Fot.: PZPN/LaczyNasPilka on YouTube]

Czesław Michniewicz o powołaniach na mistrzostwa świata

Kilka dni temu szkoleniowiec Biało-Czerwonych Czesław Michniewicz udzielił obszernego wywiadu redaktorowi Adamowi Godlewskiemu (portal i.pl), w którym zdradził między innymi, że na wrześniowe zgrupowanie polskiej drużyny narodowej zamierza powołać nie więcej niż 30 zawodników, a ścisła kadra na FIFA Mistrzostwa Świata Katar 2022 ma pojawić się dosłownie w ostatniej chwili, czyli bezpośrednio przez meczem towarzyskim z Chile.

Z rozmowy tej dowiedzieliśmy się również, że na dziś pewnych udziału w katarskiej imprezie, o ile na drodze nie staną kontuzje, może być aż osiemnastu zawodników. Podczas wywiadu wymienionych został jednak tylko osiem tych najbardziej oczywistych nazwisk:

  • Lewandowski,
  • Milik,
  • Szymański,
  • Zieliński,
  • Szczęsny,
  • Skorupski,
  • Glik,
  • Bednarek.

Pozostałe dopowiedzieli w ostatnich publikacjach dziennikarze sportowi, którzy tę wyliczankę uzupełnili o Bereszyńskiego, Casha czy Krychowiaka. Do tego grona można dopisać chyba również Artura Jędrzejczyka, o którym selekcjoner bardzo ciepło wypowiadał się podczas przywoływanego wywiadu:

„To jakościowy i doświadczony zawodnik, znacznie bardziej niż Kiwior, Wieteska i Paweł Dawidowicz, który w kadrze jeszcze nie dobił do 10 występów. Jędza był na mistrzostwach, grał w pucharach, może wystąpić na kilku pozycjach, więc w mojej koncepcji jest bardzo ważnym punktem. Znam go bardzo dobrze (…)” – mówił trener Michniewicz.

Doświadczony szkoleniowiec zdradził także, że pilnie obserwuje również innych zawodników występujących na co dzień w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy i przed żadnym z nich nie zamyka drzwi. W tym kontekście padły nazwiska zawodników takich jak chociażby Kun i Wdowiak z Rakowa czy Kapustka z Legii.

Kadra reprezentacji Polski na wrześniowe mecze Ligi Narodów UEFA 2022

Kadra na wrześniowe zgrupowanie i mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów UEFA różni się od tej docelowej z powodu chociażby kontuzji kilku stałych bywalców kadry. W szczegółach wygląda to tak:

Największe niespodzianki? Szansa na pokazanie się dla Jakuba Piotrowskiego czy Mateusza Łęgowskiego z Pogoni Szczecin, który ma za sobą udane tygodnie na polskich boiskach.

Przypominamy, że Biało-Czerwoni w najbliższym czasie zmierzą się z reprezentacjami Holandii (u siebie 22 września) i Walii (na wyjeździe 25 września).

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x