Lekkoatletyka: Polka liderką światowych list w pięcioboju!

Lekkoatletyczny sezon halowy, którego zwieńczeniem będą Mistrzostwa Europy 2023 w Stambule (2-5 marca), nabiera tempa. W sobotę emocjonowaliśmy się mityngiem ORLEN Cup w Łodzi, a w niedzielę powodów do radości dostarczyła nam Adrianna Sułek, wieloboistka związana z Brdą Bydgoszcz.

Adrianna Sułek z najlepszym wynikiem na świecie w 2023

Adrianna Sulek w pierwszy weekend lutego rywalizowała w Tallinnie i zdecydowanie pokonała swoje konkurentki. W zawodach Indoor Combined Events 2023 ustanowiła też zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku na świecie. Nasza wieloboistka jest jednak przekonana, że już wkrótce może go znacznie poprawić i zaatakować a nawet pobić halowy rekord świata – 5013 punktów.

„Trenowałam ciężko przez ostatnie tygodnie, za miesiąc na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule powinno być dużo lepiej. Chciałabym poprawić halowy rekord świata” – powiedziała po wygranej w Tallinnie Adrianna Sułek, która była jednym z objawień i bohaterek poprzedniego sezonu.

Jak spisała się Sułek w stolicy Estonii w poszczególnych konkurencjach pięcioboju? Zmagania rozpoczęła od wyniku 8,38 sekundy w biegu na 60 metrów przez płotki. Następnie w skoku wzwyż uzyskała 1,82 metra, a kulą pchnęła 13,49 metra.

Czytaj też: Orlen Copernicus Cup Toruń 2023 już 8 lutego! Gdzie transmisja?

23-letnia Polka najlepiej spisała się w przedostatnim boju, czyli podczas skoku w dal. Wynik 6,50 metra jest jej nowym rekordem życiowym w hali. Zmagania wieloboistek zwieńczył tradycyjnie bieg na 800 metrów, który Sułek zakończyła z czasem 2:15.34.

Te wszystkie wyniki dały nie tylko wygraną w Tallinnie, ale też złożyły się na najlepszy tegoroczny wyniki na świecie, który od niedzieli wynosi 4702 punkty. Jest to również jeden z najlepszych rezultatów w historii polskiej lekkoatletyki i trzeci w życiu samej zawodniczki.

W Tallinnie rywalizował też Paweł Wiesiołek, który uzyskał w siedmioboju wynik na poziomie 5635 punktów, a to oznacza, że polski medalista poprzedniej edycji Halowych Mistrzostw Europy wciąż nie uzyskał minimum niezbędnego do startu w tegorocznym czempionacie.

Źródło: betonline.net.pl/PZLA.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button