Joao Cancelo nie pozostawia złudzeń co do swoich priorytetów w stolicy Katalonii. Doświadczony boczny obrońca, który trafił do Barcelony na zasadzie wypożyczenia z saudyjskiego Al-Hilal, publicznie zadeklarował pełne oddanie nowym barwom. Jestem tutaj, aby pomagać Barcy i walczyć dla tego klubu, właśnie dlatego mnie zakontraktowali – przyznał Portugalczyk w rozmowie cytowanej przez Fabrizio Romano.
31-latek dołączył do ekipy z Camp Nou w styczniu 2026 roku i szybko stał się ważnym elementem układanki trenera. Choć jego umowa obowiązuje tylko do końca czerwca, świetna postawa zawodnika sprawiła, że władze Barcelony już teraz rozważają jego wykupienie na stałe. Operacja nie będzie jednak prosta, ponieważ Al-Hilal oczekuje za swojego gracza kwoty w granicach 15 milionów euro.
Sytuacja kontraktowa Cancelo sprzyja negocjacjom, gdyż jego umowa z saudyjskim klubem wygasa w 2027 roku. Sam piłkarz wykazuje dużą determinację, by pozostać w Hiszpanii, co potwierdził już wcześniej, godząc się na znaczną obniżkę wynagrodzenia przy przenosinach do Barcelony. Najbliższe tygodnie pokażą, czy klubom uda się wypracować porozumienie finansowe satysfakcjonujące obie strony.
