Italian Open 2023: W rzymskim turnieju została już tylko jedna Polka

Turniej WTA 1000 w Rzymie jest jedną z najważniejszych imprez na nawierzchni ziemnej w tenisowym kalendarzu. W drabince głównej znalazły się ostatecznie trzy Polki, ale szanse na awans do czwartej rundy zachowała już tylko jedna z naszych reprezentantek. Jej mecz odbędzie się w niedzielę 14 maja.

WTA Rzym 2023: Już tylko jednak Polka w turnieju

Magda Linette odpadła z WTA Rzym 2023

Pierwszą Polką, która odpadła z rzymskiego turnieju była Magdalena Fręch, która po dwóch zwycięstwach w kwalifikacjach, wygrała również w meczu I rundy Italian Open 2023. W II rundzie trzecia z naszych reprezentantek w pierwszej setce rankingu WTA nie sprostała jednak Amerykance Madison Keys, przegrywają 0:2.

W sobotę w jej ślady poszła niestety Magda Linette, która w I rundzie miała wolny los, a w drugiej ograła 2:0 Czeszkę Lindę Noskovą. W III rundzie poznaniance przyszło się zmierzyć z wyżej sklasyfikowaną Beatriz Haddad Maia. Brazylijka okazała się przeszkodą nie do przejścia. Przynajmniej tym razem.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Spotkanie o awans do IV rundy WTA Rzym 2023 rozstrzygnęło się w dwóch setach, ale było bardzo zacięte. Wystarczy powiedzieć, że tenisistki spędziły na korcie ponad dwie godziny (2:11). Nie było to też całkowicie jednostronne widowisko, co widać też po wynikach partii (5:7, 4:6).

Linette miała swoje szanse w obu setach. W pierwszym ze stanu 3:5 i doprowadziła do remisu 5:5, a w jedenastym gemie przy swoim serwisie prowadziła już 40-15. Niestety nie udało się tego wykorzystać. W drugiej odsłonie Polka była blisko doprowadzenia do remisu 4:4 od stanu 0:4, ale nie wykorzystała żadnego z dwóch break-pointów.

WTA Rzym 2023: Ile zarobiła Linette i Fręch?

Tym samym Magda Linette straciła 15 punktów w rankingu WTA, co będzie ją kosztować wypadnięcie z pierwszej dwudziestki zestawienia najlepszych tenisistek świata. Na otarcie łez pozostanie czek za awans do III rundy rzymskiej imprezy, opiewający na 22 700 euro, czyli nieco ponad 100 000 złotych.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Magdalena Fręch zapracowała na korcie na nagrodę w wysokości 12 652 w europejskiej walucie i 35 punktów do rankingu WTA, które pozwolą jej awansować w okolice 85. miejsca na światowych listach.

Italian Open 2023: Kiedy grają Polki?

W turnieju Italian Open 2023 w Rzymie z reprezentantek Polski na placu boju pozostała już tylko broniąca tytułu Iga Świątek. Liderka światowego rankingu od 58. tygodni swój mecz III rundy rozegra w niedzielne popołudnie. Jej rywalką będzie Ukrainka Łesia Curenko. Więcej szczegółów na temat tego pojedynku znajdziesz w innych artykułach na łamach naszego portalu.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button